صادق زاده گفت:بسیار متاسف هستم که برای ترغیب خانواده‌ها برای شرکت در طرح غربالگری باید اصرار و بعضا التماس کنیم.

در رسانه های استان کرمان و به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: پیشرفت شگفت آور علم در عرصه‌های مختلف خصوصا راهکارهای تخصصی وعلمی پیشگیری از معلولیت‌ها ما را بر آن می‌دارد تا با استفاده از این یافته‌های علمی ارزشمند، سدی قوی ومحکم در برابر ایجاد معلولیت در جامعه ایجاد کنیم.

او با اشاره به اقدامات ارزشمند بهزیستی در گسترش فرهنگ پیشگیری در قالب اجرای طرح‌های غربالگری افزود: بهزیستی در سال‌های اخیر با همت کارشناسان و متخصصان تمام تلاش خود را برای به صفر رساندن معلولیت‌ها در سطح استان به کار گرفته است.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت:در غربالگری شنوایی خانواده باید در بدو تولد کودک برای غربالگری شنوایی مراجعه داشته باشند که در صورت مراجعه و در صورت وجود مشکل با انجام کارهای توانبخشی قابل پیشگیری و درمان است، اما بسیار متاسف هستم که بایستی برای ترغیب برخی خانواده‌ها برای شرکت در طرح‌های غربالگری اصرار وبعضا التماس کنیم.

صادق زاده بیان داشت:امیدواریم با اهتمام جدی‌تر خانواده‌ها به این مهم در قدم اول از تولد کودک دارای معلولیت پیشگیری ودر مرحله بعدی با غربالگری به موقع وشناسایی به وقت کودکان دچار مشکل از پیشرفت وایجاد کم توانی بر اثر معلولیت در کودکان جلوگیری شود.

کد خبر 45090

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک