هزینه ۱۰ میلیارد ریالی بهزیستی ایلام برای مسکن مددجویان

رییس اداره هماهنگی، مشارکت های مردمی وموسسات خیریه اداره کل بهزیستی استان ایلام گفت: امسال ۱۰ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال برای تامین مسکن مددجویان زیر پوشش هزینه شده است.

به‌گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، مجید صابری افزود: این مبلغ بصورت کمک بلاعوض برای تامین مسکن مددجویان و افراد دارای معلولیت هزینه شده است.

وی سرانه پرداختی به افراد دو معلول ساکن در مناطق شهری را یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، دو معلول ساکن در مناطق روستایی ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مددجویان را ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

به‌گفته‌وی، همچنین در این مدت ۳۶۲ خانوار مددجو جهت بهره مندی از معافیت انشعابات آب، برق و گاز معرفی و دراین زمینه بیش از دومیلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال اعتبار توسط این اداره کل پرداخت شده است.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانوارهای ایتام فاقد مسکن تحت پوشش به تعداد ۱۴ خانوار در سال جاری اشاره کرد.

به گفته صابری، علاوه بر این تفاهم نامه همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای زنان و معلولان سرپرست خانوار به تعداد ۱۲ خانوارنیز منعقد شده که از این تعداد سه واحد واگذار وعملیات احداث ۹ واحد نیز در دست اجراست.

وی به اقدام های انجام گرفته در راستای تامین خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول موضوع تفاهمنامه مشترک پنج‌جانبه اشاره کرد وگفت: در این زمینه احداث مسکن برای ۵۲ خانوار دارای دومعلول و بیشتر ساکن در شهر و ساخت ۵۱ واحد مسکونی برای خانوارهای دومعلول و بیشتر ساکن در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

صابری پرداخت کمک بلاعوض رهن و اجاره برای ۶۰ خانوار نیازمند و پرداخت ۳۷ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان تحت پوشش با همکاری صندوق امداد و ولایت را از دیگر خدمات ارائه شده در حوزه مسکن به جامعه هدف در سال جاری عنوان کرد.

کد خبر 43035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک