شیوه نامه اجرایی برنامه های بزرگداشت ماه محرم در خانه های کودکان و نوجوانان ابلاغ شد

سعید بابایی مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، شیوه نامه اجرایی جشنواره بزرگداشت ماه محرم امسال در خانه های کودکان و نوجوانان را به مدیران کل بهزیستی استان ها در سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، این شیوه نامه از مدیران کل بهزیستی استان ها خواسته است تا برگزاری با شکوه برنامه های ماه محرم در دسـتور کـار همکـاران اسـتان و همراهـان مراکز شـبه خـانواده قرار گیرد. همچنین این بخشنامه به رعـایت پروتکل های بهداشتی و اجرای برنامه های ویژه دهه محرم با اتکا به کودکان و نوجوانان و توسط آنها، تاکید دارد.  

در جشنواره بزرگداشت محرم با عنوان فرزندان عاشورا،اهدافی همچون آشنایی فرزندان بهزیستی با ارزش های زندگی قهرمانان و فلسفه قیام عاشورا در اجرای برنامه ها مورد توجه قرار دارد. مخاطبان جشنواره نیز فرزندان ۶ تا ۱۸ ساله مقیم در خانه های کودکان و نوجوانان هستند.

این جشنواره در بخش فردی شامل‌:مقاله نویسی با موضوع (درسهایی که از عاشورا گرفتم)ویژه خانه های نوجوانان، مداحی(ویژه پسران) دلنوشته، دکلمه خوانی یا خوانش متن ادبی(ویژه دختران) در دو رده سنی۶ تا ۱۲سال و ۱۳ تا ۱۸ سال و سخنرانی در رده سنی ۱۳ تا ۱۸ سال برگزار می شود.همچنین برای بخش جمعی این جشنواره نیز همخوانی یکی از مداحی های مشهور سال های اخیر (ویژه خانه های کودکان و نوجوانان پسران و خانه های کودکان دختران)در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان به شرکت در این جشنواره تا پایان مرداد ماه جاری فرصت دارند تا آثار خود را از طریق کارشناس استانی برای مسئول دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

نتایج این جشنواره تا نیمه شهریور ماه امسال اعلام می شود.  

کد خبر 41528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد