/اصلاحیه خبر/ صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان با سرمایه ۲۴ میلیارد تومان از منابع سازمان بهزیستی آغاز به کار کرد

وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور نیز دراین مراسم گفت: امروز شاهد افتتاح صندوق حمایت از فرصتهای شغلی افراد دارای معلولیت، مطابق ماده ۱۰ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت هستیم، آرزوی دیرینه ای که مددجویان این سازمان در سراسر کشور داشتند.

وی افزود:سازمان بهزیستی یک سازمان دولتی است و امکانات لازم را جز منابع مقرر شده در قانون بودجه برای حمایت از فرصتهای شغلی در دست نداشت. بنابراین ایجاد صندوق حمایت از فرصت های شغلی این امکان را فراهم می سازد که درحوزه اشتغال فعالیت‌های سازمان بهزیستی جهش قابل توجهی داشته باشد.

به گفته وی، این صندوق در واقع با منابع اولیه سازمان بهزیستی، بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان شروع به فعالیت خواهد کرد. هیئت امنای این صندوق؛ رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی و دونفر از افراد دارای معلولیت که توسط شبکه ملی افراد دارای معلولیت  معرفی شدند خواهند بود.

قبادی دانا گفت : هیات مدیره آن نیز از فعالان بهزیستی انتخاب شدند که انشالله از منابع موجود و همچنین کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم،  همچنین منابع موجود در سازمان بهزیستی به صورت املاک و مستغلات که وجود دارد برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد دارای معلولیت استفاده خواهند کرد.

وی افزود: امروز روز مبارک برای این افراد خواهد بود، چراکه علاوه بر ظرفیت‌های قبلی ظرفیت های جدید برای اشتغال آنها در جهت توانمند سازی آنها ایجاد خواهد شد.

به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور، در گذشته از محل "ب" تبصره ۱۶ برای ایجاد اشتغال، تسهیلاتی در اختیار افراد دارای معلولیت قرار داده می شد که در سال ۹۹، مبلغ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای ۴۰ هزار نفر تا سقف ۵۰ میلیون تومان این حمایت انجام شد. امسال نیز این مبلغ به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای هر فرد و شغل افرایش یافت.

وی خاطر نشان ساخت: سعی کردیم از ظرفیت‌های دیگر در کشوراز مجموعه هایی مثل؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام "ره "و بنیاد برکت استفاده کنیم که قرار است در سال ۱۴۰۰، ۶ هزار فرصت شغلی برای ۶ هزار نفر ایجاد شود.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم در حوزه توانمندسازی خانواده های دارای معلولیت در حوزه مسکن ودر حوزه اشتغال کمک های لازم را انجام دهیم تا این خانواده‌ها توانمند باشند وبتوانند زندگی مستمر همراه با منزلت اجتماعی را در بستر جامعه و در درون خانواده خود تجربه کنند.

گفتنی است، در خبر قبلی رقم سرمایه این صندوق به اشتباه ۲۴ هزار میلیارد تومان درج شده بود که بدینوسیله رقم صحیح، ۲۴ میلیارد نومان اعلام می شود.

کد خبر 40702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد