فرش قرمز بهزیستی برای ورود تشکل‌ها به مسائل تخصصی جامعه

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دکتر عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه توجه کردن به مسائل معیشتی مهم است اما مسئله خشونت علیه کودکان، خشونت علیه زنان، اعتیاد بین دختران جوان و سایر آسیب‌های اجتماعی مهم‌تر از ارائه بسته معیشتی به جامعه است بیان داشت: بیش از ۳۰۰ تشکل و خیریه در حوزه مسائل معیشتی در سطج استان کرمان فعال است و موازی کاری بسیاری در این حوزه وجود دارد و این ضعف است که یک بانک اطلاعاتی مشخص در بین تشکل ها و موسسات خیریه نداریم.

وی که در نشست مطبوعاتی به مناسبت پایان طرح پویش ضیافت همدلی و ایران همدل و ارائه گزارش این طرح ها سخن می گفت ، ادامه داد: تشکل‌های مردم نهاد برای ورود به مسائل مهم اجتماعی خودشان را آماده کنند و سازمان بهزیستی برای ورود این تشکل‌ها به مسائل تخصصی جامعه فرش قرمز پهن می‌کند. 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید محور و به عنوان اصلی‌ترین عنصر باشند گفت: قریب ۵۰۰ میلیون تومان در ماه مبارک رمضان از طریق تشکل‌های مردمی در پویش ایران همدل جمع آوری شده است

عباس صادق زاده در نشست خبری با محوریت پویش بزرگ مردمی ایران همدل با قدردانی از شرکای اجتماعی که در همه مسائل متعدد به ویژه پویش ضیافت همدلی در کنار بهزیستی نقش آفرینی کردند افزود: تشکل های مردم نهاد می‌توانند خلأهای جامعه امروز را پر کنند. 

وی ادامه داد: خلأ مسائل معیشتی بسیار مهم است و این کار مهم را باید با درایت و برنامه پیش برد و بهترین ساختار در این زمینه بحث تشکل‌های مردم نهاد است. 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر اینکه مدیریت در مسائل اجتماعی به شدت در جامعه ما ضعیف است تصریح کرد: تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند در زمینه پیشگیری از خشونت‌ها، اعتیاد و آسیب های اجتماعی نقش پررنگی داشته باشند. 

صادق‌زاده با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید محور و به عنوان اصلی‌ترین عنصر باشند گفت: قریب ۵۰۰ میلیون تومان در ماه مبارک رمضان از طریق تشکل‌های مردمی در پویش ایران همدل جمع آوری شده است و سازمان های مردم نهاد باید با جرأت به مسائل اجتماعی ورود کنند و دولت در این میان باید وظیفه پشتیبانی و حمایت گری را داشته باشد. 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد باید با دانش، تخصصی و نیروی کارآمد پا به مسائل اجتماعی بگذارند بیان داشت: 

باید یک ساختار تخصصی برای یک موضوع مهم تخصصی داشته باشند زیرا مسائل اجتماعی پیچیده، تخصصی و جدی هستند اما سخت و لاینحل نیستند.

صادق زاده گفت‌: پیشنهاد می‌شود که برنامه‌های آموزشی تخصصی کردن تشکل‌ها به صورت وبینار از سوی بهزیستی برگزار و بازخورد آن نیز گرفته شود. 

وی بیان داشت: در سال‌های گذشته تشکیل اتحادیه تشکل‌های اجتماعی به مجلس ارائه شده و با جدیت دنبال آن هستیم.

مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه موازی کاری کردن و عدم انسجام در تشکل ها مردم نهاد از اشکالات بزرگ است تصریح کرد: باید از یک مدل علمی موثر در جامعه استفاده کنیم و روش‌هایی که در جامعه استفاده می کنیم روش‌هایی نیست که جامعه را از مشکلات نجات دهد و 

باید سراغ یک تشکل سازی، چارچوب سازی و با برنامه در حوزه تشکل‌های مردم نهاد باید پیش رفت. 

*** جذب بیش از ۵۰ میلیارد ریال توسط موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در پویش مردمی ایران همدل 

معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در این پویش ۱۲۶ موسسه خیریه و ۱۲۸ مرکز مثبت زندگی شرکت کردند افزود: مردم استان کرمان در روز عید فطر بیش از ۴ میلیارد ریال به بهزیستی استان کرمان کمک کردند و به حساب ۲هزار و ۵۹ نفر از معلولات و مددجویان واریز شد. 

محمدعلی محمدی با اشاره به میزان جذب و توزیع مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی ماه مبارک رمضان بهزیستی استان کرمان گفت: در این زمینه کمک هزینه معیشتی به۵٢۶ خانوار، ۶هزار و۸۸۲بسته معیشتی، ۷هزار و ۷۷۸ پرس غذا و افطار، یکهزار ۱۴۶ لسته بهداشتی و دارویی، ۷۲۴بسته لوازم ضروری زندگی توزیع شد که ۲۳هزار و ۸۴۸ خانوار از این خدمات بهره مند شدند. 

معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان کرمان با بیان به اینکه بیش از ۵۰ میلیارد ریال توسط موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در مبارک رمضان در این پویش جذب شده است تصریح کرد: در این زمینه کمک هزینه معیشتی برای ۴هزار و ۷۸ خانوار، ۱۲هزار و ۱۳۹ بسته اقلام معیشتی، ۱۷هزار و ۱۱۵ پرس غذا و افطار، ۳هزار و ۹۲۰ بسته اقلام بهداشتی و دارویی و ۴۵بسته لوازم ضروری زندگی که به ۵۴هزار و ۱۹۴ خانوار از این خدمات بهره مند شدند. 

محمدی با بیان اینکه استان کرمان در پویش بزرگ مردمی ایران همدل در ایام ماه مبارک رمضان خوش درخشید و بیشترین مشارکت را به خود اختصاص داده است خاطرنشان کرد: موسسه خیریه سپهر بم، موسسه خیریه توشه ماندگار هلیل جیرفت، موسسه خیریه علی ابن ابیطالب (ع) نرماشیر، موسسه خیریه مهر آفرین پناه عصر کرمان و موسسه خیریه حضرت فاطمه(س) کرمان بیشترین جذب و مشارکت مردمی را در پویش ایران همدل داشتند.شایان ذکر است درپایان از ۵ موسسه نامبرده شده که بیشترین جذب و همکاری را با بهزیستی داشتند تجلیل به عمل امد.

کد خبر 37607

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک