تاکید بر ضرورت مناسب‌سازی شعب اخذ رای برای مشارکت حداکثری افراد دارای معلولیت

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور بر ضرورت مناسب‌سازی شعب اخذ رای ثابت و سیار برای مشارکت حداکثری افراد دارای معلولیت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «مهدی جمالی‌نژاد» معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با بیان اینکه به جز تهران بیش از ۱۴۰۰ شهر دیگر داریم که باید آموزش اعضای شوراها و دهیاران مدنظر قرار گیرد، گفت: بهتر است محتواهای آموزشی که با مشارکت بهزیستی تهیه می‌شود نیز در اختیار ما قرار گیرد از طرفی اقدامات در حوزه مناسب‌سازی نباید تنها به اقدامات سلبی محدود شود بلکه برخی جاها باید تشویقی باشد تا در ساخت و سازها، مناسب‌سازی مدنظر قرار گیرد.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به اینکه به مناسب‌سازی شهر تهران نمره خوبی نمی‌دهیم، گفت: اگرچه نمره مناسب‌سازی زیر ۱۰ است اما نمره به تیم کاری خوب است چراکه شهردار تهران و تیم او به شهرسازی علاقه دارند.

وی با بیان اینکه طرح جامع مناسب‌سازی تهران آماده شده است، افزود: هفته آینده با انتخابات شورای شهر همه اعضاء تغییر می‌کنند؛ بنابراین باید ریل‌گذاری انجام شود تا اقدامات در حوزه مناسب‌سازی ادامه یابد.

جمالی‌نژاد با اشاره به بودجه تهران در امر مناسب‌سازی که ۳ برابر شده است، عنوان کرد: این عدد قابل توجهی است. امیدوارم که از رویکرد محصول‌محور به سمت رویکرد فرآیندمحور حرکت کنیم؛ ۲۰۰ سال است که تهران ساخته شده و مناسب‌سازی در آن کمتر بوده است لذا تا پایان دولت فرصتی نداریم و بستر را باید آماده کنیم تا مدیران بعدی کارهای فعلی را ادامه دهند.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در پایان بر ضرورت مناسب‌سازی شعب اخذ رای ثابت و سیار برای مشارکت حداکثری افراد دارای معلولیت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد و یادآور شد: امیدواریم جلسه بعدی تیرماه در دفتر دکتر «نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شود.

کد خبر 37593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =