توضیحات مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره گزارش سازمان بازرسی

مدیرکل بهزیستی استان تهران در واکنش به گزارش سازمان بازرسی کل کشور گفت:موارد ذکر شده مربوط به دوره‌های قبل بوده و جهت اظهار نظر منتظر رسیدگی و صدور رای در مراجع ذیصلاح قضایی هستیم.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار اطلاعیه سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه تخلفات متعددی از بهزیستی استان تهران شناسایی شده است و تخلفات عمده آن شامل، تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی و عدم وجود محل و نحوه هزینه کرد، تخصیص ۷ هزار ویال واکسن آنفولانزا و عدم وجود اسناد چگونگی استفاده از آن، واریز مستمری به حساب‌های بانکی افراد فوت شده و... بود.

امین شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر پرداخت مستمری مددجویان به صورت متمرکز و منظم از طرف سازمان بهزیستی کشور به حساب مددجویان در اقصی نقاط کشور صورت می‌پذیرد و از سال ۹۸ با همکاری سازمان ثبت احوال آمار فوت شدگان در دوره‌های زمانی ۳ ماهه دریافت شده و مستمری مددجویان فوت شده بطور اتومات قطع می‌شود. دکتر شاهرخی در مورد پرداخت‌های بهزیستی به مددجویان گفت؛ در حال حاضر کلیه پرداختی‌ها به مددجویان اعم از مستمری، کمک موردی، حق پرستاری، کمک هزینه معیشت و درمان و.. منحصرا از طریق واریز به حساب ایشان صورت می‌گیرد و هیچگونه پرداختی بصورت مستقیم صورت نمی‌گیرد. دکتر شاهرخی در مورد پلاک ویژه معلولین گفت براساس آیین نامه‌های موجود صرفا معرفی مددجویان واجد شرایط دریافت پلاک معلولین به پلیس راهور بر عهده بهزیستی است و قوانین جاری در مورد پلاک خورو معلولین همچون دیگر انواع پلاک بر اساس آیین نامه‌های صادره از پلیس راهور می‌باشد.

 شاهرخی پیرامون تزریق واکسن آنفولانزا به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان تهران گفت: در برنامه واکسیناسیون آنفولانزا اولویت ما، افراد مقیم در مراکز نگهداری سالمندان و معلولان بر اساس سهمیه اختصاص یافته از سوی وزارت بهداشت بود و با فراخوانی که دادیم تمام این افراد به‌علاوه پرسنل این مراکز واکسینه شدند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: با رایزنی‌های صورت گرفته موفق شدیم همه‌ی معتادین مقیم مراکز ترک اعتیاد را به‌همراه پرسنل مراکز واکسینه کنیم.

شاهرخی افزود: پس از دریافت سهمیه واکسن از وزارت بهداشت تعدادی از پرسنل ستادی و مراکز تامین و توسعه نیز به صورت داوطلبانه واکسن آنفولانزا را دریافت کردند.

او در ادامه بیان کرد: واکسیناسیون‌های صورت‌گرفته مطابق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا (همزمان با شیوع کرونا) بر اساس اولویت‌ها انجام شد و حتی یک مورد اعتراض در زمینه تزریق واکسن آنفولانزا نداشتیم.

شاهرخی افزود: مراکز شبه خانواده و کمپ‌های ترک اعتیاد در اولویت‌های آخر بهزیستی برای تزریق واکسن آنفولانزا بودند.

شاهرخی درباره واکسیناسیون کرونا گفت: در استان تهران تاکنون به ۵ هزار و ۴۱۶ نفر واکسن تزریق شده است البته بر اساس مصوبات ستاد کرونا اولویت واکسیناسیون سالمندان و پرسنل این مراکز و اولویت بعدی مراکز نگهداری معلولان بود که واکسیناسیون افراد مقیم در این مراکز با حضور بازرسین سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت انجام شد.

کد خبر 37457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک