فرزندان بهزیستی بعد از ۱۸ سالگی رها نمی‌شوند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران درباره رها شدن فرزندان بهزیستی بعد از سن ۱۸ سالگی، اظهار کرد: قاعده کلی مبنی بر اینکه فرزندان بهزیستی بعد از اینکه ۱۸ سالشان شد از مراکز ترخیص می‌شوند وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی خاکه با اشاره به اینکه تا مطمئن نشویم فرد توانمند شده از مرکز ترخیصش نمی‌کنیم، گفت: هزینه توانمند سازی فرزندانمان را می‌دهیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم بعد از آن از مرکز ترخیص می‌شوند و تا زمانی که فرزندانمان به استقلال نرسیده باشند می‌توانند در مراکز بمانند.

خانکه تصریح کرد: بعد از اینکه فرزندان به شرایط ثابتی رسیدند کمیسیون تشکیل می‌شود و بررسی می‌کنیم که آیا امکان زندگی مستقل را دارند یا خیر و برای دختران شرایط متفاوت‌تر از پسران است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران بیان کرد: برای خروج دختران از مراکز حساسیت‌های بیشتری وجود دارد و تا زمانی که ازدواج نکرده باشند در مراکز شبه خانواده می‌مانند حتی بعد از ازدواج به دلیل رابطه احساسی که مسئولان مراکز برقرار کرده اند و نقش پدر و مادر را برایشان ایفا کرده اند، نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان پسران را بعد از ۱۸ سالگی بدون اینکه به استقلال رسیده باشند از مراکز ترخیص نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر موردی دیده شده حتما به ما اطلاع دهید که پیگیری کنیم چرا که اینها فرزندان ما هستند و همواره از آن‌ها حمایت‌های لازم می‌شود.

کد خبر 35644

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک