پاکدشت| برگزاری اولین جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده شهرستان

اولین جلسه تخصصی کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان به ریاست فرماندار پاکدشت  و با حضور اعضای کارگروه به منظور بررسی وضعیت خودکشی در سطح شهرستان بر مبنای آمارهای موجود درباره شیوع و نرخ ارتکاب در سال گذشته در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری پاکدشت، فرماندار ضمن اشاره به برخی از مسایل اجتماعی و لزوم همراهی و مشایعت تمامی دستگاههای اجرایی در جهت نیل به جامعه ای سالم و عاری از هرگونه آسیب بر لزوم وحدت، یکپارچگی در ارائه خدمات و رعایت تمامی اصول و ضوابط اجرایی در سطح ادارات تاکید کرد.

سید یوسف جمارانی در بخش دیگر از سخنان خود به آسیب های پسا کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا تبعات بسیار گسترده ای را برای خانواده های کمتر برخوردار بوجود آورده است لازم است بلافاصله بعد از ریشه کن شدن این بیماری، با تمام توان و یاری همه دست اندرکاران آستین های خود را برای ساختن جامعه ای سالم و بدور از هرگونه تنش و آسیب های احتمالی بالاببریم.

وی همچنین بر ضرورت یاری جستن از فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی در راستای آگاهی دهی به افراد جامعه اظهارداشت: در ایام پسا کرونایی مشکلات بسیاری متوجه آحاد جامعه خواهد بود که در این زمینه استفاده از امکانات، ظرفیتهای شبکه های اجتماعی در آگاهی دهی به افراد جامعه از اصلی ترین ضرورتها و بسترهای خدمات دهی عنوان می شوند.

در ادامه رئیس بهزیستی هم با اشاره به برخی از خدمات و اقدامات ارائه شده از طریق مجموعه بهزیستی خاطر نشان ساخت: بهزیستی در راستای رسیدن به اهداف خود از همراهی و مشارکت تمامی دستگاههای اجرایی، مشارکت و ظرفیت افراد خیر و نیکوکار یاری جسته و نیازمند حمایت های مستمر تمامی این عزیزان می باشد.

محمود برزگر به مباحثی همچون درمان اعتیاد، طلاق، آسیب های اجتماعی و توزیع بسته های آموزشی در بین دانش آموران اشاره کرد.

وی در رابطه با ارائه کمک های مردمی بویژه مساعدت به دانش آموزان بی بضاعت و کمتر برخوردار هم گفت: با توجه به ایجاد پویش های همدلی بویژه پازل همدلی از سوی سازمان بهزیستی کشور به همت خیرین و افراد نیکوکار و مشارکت این عزیزان در دستگیری از دانش آموزان تحت پوشش، بیش از هزار بسته آموزشی تهیه شده و در بین این افراد در سال گذشته توزیع شده است.

برزگر در خصوص بحث های طلاق هم اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری بین بخشی بویژه دستگاه قوه قضاییه و بهزیستی کشور سامانه ملی طلاق با عنوان سامانه تصمیم ایجاد و راه اندازی شد تا از این طریق مدیریت افراد متقاضی طلاق بصورت کاملاً تخصصی و قبل از مراجعه به دادگاه صورت پذیرد.

کد خبر 34877

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک