کودک آزاری و همسرآزاری بیشترین فراوانی فوریت ها

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: از زمان آغاز کرونا بیشترین موارد در مأموریت‌های اورژانس اجتماعی کودک‌آزاری و همسرآزاری بوده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری آنا، علی اصغر یوسف‌زاده در ارتباط با اقدامات اورژانس اجتماعی در ایام کرونا اظهار کرد: در ایام همه‌گیری کرونا تماس‌ها با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی چندین برابر شده و همین موضوع سبب شده تا ارجاعات به سیستم‌های عملیاتی ما هم بالا رود.

وی با اشاره به این مطلب که در اورژانس اجتماعی موضوع سلامت روان جامعه مورد توجه است، به روند فعالیت این مرکز اشاره کرد و گفت: در صورت بروز مشکلاتی همچون کودک آزاری، همسر آزاری،  معلول آزاری و یا اقدام به خودکشی و اعلام به خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، تشکیل پرونده صورت گرفته و موضوع برای بررسی بیشتر به تیم سیار اورژانس اجتماعی ارجاع داده خواهد شد که در این مرحله تلاش می‌شود با مداخله اجتماعی مشکل حل شود و در صورتی‌که این امکان وجود داشته باشد که فرد در محیط خود مجدداً آسیب ببیند نسبت به جابجایی او اقدام می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی استان تهران ادامه داد: در این مرحله مورد از محیط خود خارج می‌شود به مراکز مداخله در بحران منتقل شده و در بازه زمانی ۲۱ روزه که قابلیت دو دوره تمدید را دارد وارد شده و در این بازه زمانی کارشناسان مددکار و روانشناس به تناسب مشکل، سن و جنس به موضوع ورود پیدا کرده و در راستای ساماندهی، بازتوانی و بازگشت به خانواده اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

یوسف‌زاده بخش دیگری از فعالیت‌های اوژانس اجتماعی را پایگاه خدمات اجتماعی در سکونت گاه‌های غیررسمی عنوان کرد که با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد نسبت به شناسایی نقاط آسیب و کنترل آن و ارائه خدمات به جامعه هدف اقدام می‌کنند.

وی در پایان کودک‌آزاری و همسرآزاری را مهم‌ترین موارد مأموریت‌های اورژانس اجتماعی در ایام کرونا دانست.

کد خبر 34596

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد