۱۷.۵ میلیارد ریال صرف تامین وسایل توانبخشی مددجویان ایلام شد

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان ایلام گفت: حدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در طول سال گذشته صرف تامین وسائل کمک توانبخشی مددجویان شامل افراد دارای معلولیت و سالمندان شده است.

به‌گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، حسین نورعلیوند با اعلام این خبر  افزود: این وسایل شامل مواردی نظیر سمعک، باطری سمعک، عصا، واکر، تخت، تشک مواج، ویلچر و پوشک است.

وی در تشریح سایر اقدامات شاخص این معاونت در طول سال گذشته به اقدام های پیشگیرانه در مراکز این سازمان در پی شیوع کرونا اشاره کرد وگفت: در این زمینه فعالیتهایی نظیر قرنطینه کامل، لغو ملاقات حضوری، ضدعفونی روزانه، بازدید مستمر، کنترل سلامت مددجویان و توزیع اقلام بهداشتی در شش مرکز شبانه روزی سالمندان و معلولان با پوشش ۳۳۲ نفر انجام‌ گرفته است.

وی همچنین به انجام‌ واکسیناسیون کرونا بین سالمندان و افراد دارای معلولیت اشاره کرد وگفت: در اواخر سال گذشته تزریق واکسن تعداد ۸۹نفر از سالمندان و معلولان در چهار مرکز انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: در طول سال گذشته همچنین حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت شهریه دانشجویان مددجوی زیر پوشش به تعداد ۲۸۵نفر پرداخت شده است.

وی به پرداخت یارانه به مراکز بهزیستی اشاره کرد وگفت: سال گذشته بیش از ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بابت یارانه شش مرکز شبانه روزی به تعداد ۳۳۲ مددجو و بیش از سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال یارانه مراکز روزانه به تعداد ۴۵۶نفر وتعداد ۱۶ مرکز پرداخت شده است.

وی پرداخت حق پرستاری بابت معلولان نگهداری شده در منزل برای نخستین بار به تعداد ۲۸ نفر به مبلغ حدود ۲۵۰ میلیون ریال را از دیگر اقدام های شاخص این حوزه در سال گذشته عنوان کرد.

کد خبر 34439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک