تنها ۲ مرکز اتیسم درگلستان وجود دارد

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به روز جهانی اتیسم به معرفی این اختلال و مراکز آن در گلستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی گلستان: دکتر سید مهدی حسینی مدیرکل بهزیستی گلستان گفت : اتیسم نوعی اختلال عصبی رشدی است که برخی از والدین با نداشتن آگاهی از زمان  طلائی رشدکودک و کاهش آلام آن را ازدست می دهند.  
وی افزود:دراستان گلستان ۱۵۴ نفر دارای این اختلال شناسایی و تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که نیازمند همراهی بیشتر والدین برای شناسایی افراد بیشتر درگیر با آن می باشیم.
دکتر حسینی ادامه داد: والدین گرامی با مراجعه به سامانه autism.behzisti.net می توانند بصورت محرمانه و غیرحضوری با پاسخ به ۱۰ پرسشنامه از اختلالات فرزندان خود آگاه شده و در صورت نیاز به راهنمائی ها و مشاوره های  بیشتر به کارشناسان مربوطه ارجاع داده شوند.  
وی اظهار داشت: علائم بارز اوتیسم از ۱.۵ سالگی شروع وتا ۳ سالگی بروز داده می شود و اصلی ترین آنها عدم برقراری ارتباط چشمی، تاخیر در صحبت کردن، عدم برقراری ارتباط اجتماعی و گریز از جمع و انجام کارهای تکرای می باشد.  
مدیرکل بهزیستی استان درپایان با اشاره به وجود ۲ مرکز در گلستان گفت : مراکز فوق در شرق استان و شهرستان گنبد کاووس با ظرفیت ۳۰ نفر ومرکز یارا در گرگان با ظرفیت ۵۰ نفر به غربالگری و آموزش و توانبخشی ویژه کودکان اوتیسم می پردازند.
لازم به ذکر است روز جهانی اوتیسم ۲ آوریل بوده که امسال با روز طبیعت تقارن داشته و شعار آن نیز فراگیری در محیط کار، چالش ها و فرصت ها در جهانی پسا همه گیر می باشد.

کد خبر 34072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک