مددکاران بهزیستی چه وظایفی دارند؟

به گفته مددکار توانبخشی بهزیستی استان تهران، افرادی که نیازمند حمایت هستند، به مددکاران در سازمان بهزیستی مراجعه می‌کنند تا برای حل مشکلاتشان کمک بگیرند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری میزان، لیلی حاجی مزدارانی گفت: «مددکاری» به معنای کمک رساندن به افرادی است که نیازمند کمک و حمایت هستند و نمی‌توانند به تنهایی مشکلات خود را حل کنند.

وی افزود: افرادی که نیازمند حمایت هستند، به مددکاران در سازمان بهزیستی مراجعه می‌کنند تا برای حل مشکلاتشان کمک بگیرند.

این مددکار اظهار کرد: هر فرد معلولی از زمانیکه به دنیا می‌آید، خانواده‌های این عزیزان می‌توانند به بهزیستی استان مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهند تا از حمایت‌های موجود بهره ببرند. در واقع از تولد تا مرگ این افراد تحت پوشش بهزیستی خواهند بود.  

حاجی مزدارانی بیان کرد: در تهران ۷۰ هزار پرونده برای افراد با معلولیت‌های جسمی، ذهنی، شنوایی، بینایی، گفتاری، اعضاب و روان در سازمان تشکیل شده است.  

وی با اشاره به خدماتی که این معلولان تعلق می‌گیرد، گفت: این افراد می‌توانند از مستمری، یارانه، حق پرستاری، تجهیزات توانبخشی و کلاس‌های آموزشی سازمان بهره ببرند.  

مددکار توانبخشی بهزیستی استان تهران  افزود: ما همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت زندگی این افراد انجام می‌دهیم، اما واقعیت این است که هنوز این افراد مشکلات زیادی اعم از مشکلات اقتصادی و درمانی دارند که نیازمند حمایت‌های بیشتر است.

حاجی مزدارانی اظهار کرد: میزان مستمری و سایر کمک‌های مالی سازمان به معلولان از ۷۳ هزارتومان تا  یک میلیون تومان متفاوت است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، این مبلغ برای تامین هزینه‌های افراد کافی نیست. همچنین هزینه‌های درمان مانند هزینه جلسه‌های فیزوتراپی بسیار بالاست و همه نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.  

وی با اشاره به نقش خیرین اذعان کرد: خیرین در بخش‌های مختلف بسیار به ما در رفع مشکلات معلولان کمک می‌کنند، اما هنوز نیازهایی بی پاسخ مانده است.

مددکار توانبخشی بهزیستی استان تهران  در پاسخ به این سوال که بیشتر معلولان در مراکز بهزیستی زندگی می‌کنند یا در کنار خانواده هستند، گفت: خوشبختانه خانواده‌های ما بسیار عاطفی هستند و ترجیه می‌دهند خودشان از فرزندانشان مراقبت کنند و کمتر پیش می‌آید کسی نخواهد از فرزند معلولش نگهداری کند.  

حاجی مزدارانی درباره مشکلات مددکاران بیان کرد: در حال حاضر هر مددکار بیش از هزار پرونده دارد که باعث می‌شود علاوه بر اینکه کار سخت شود، زمان رسیدگی به هر پرونده و معلول کاهش یابد که امیدواریم تعداد همکاران ما افزایش پیدا کند.

کد خبر 32371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک