اعزام نماینده ویژه رئیس سازمان بهزیستی کشور به منطقه زلزله زده سی سخت و ارائه گزارش اولیه

با اعلام وقوع زلزله در منطقه سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، همزمان با تشکیل ستاد مدیریت بحران بهزیستی استان و اعلام آماده باش به ادارات کل بهزیستی استان های همجوار جهت امدادرسانی و یا پذیرش مددجویان آسیب دیده بعنوان استان های معین، رئیس دبیرخانه مدیریت بحران بهزیستی کشور بعنوان نماینده ویژه رئیس سازمان عازم منطقه شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی؛ با آغاز فعالیت ستاد مدیریت بحران بهزیستی استان و ساماندهی پرسنل بهزیستی شهرستان دنا و شهر سی سخت ( محل وقوع زلزله) و اعزام پرسنل و امکانات بهزیستی شهرستان بویراحمد علیرغم شرایط سخت جوی، فعالیت چهار تیم تخصصی محب متشکل از کارکنان اورژانس اجتماعی، تسهیل گران محلیcbr، مددکاران مراکز +زندگی و... آغاز شد.

بر اساس این گزارش این چهار تیم تخصصی مامور بازدید، ارزیابی و شناسایی مددجویان آسیب دیده احتمالی ساکن در منطقه براساس اطلاعات به روز شده مراکز +زندگی هستند که این کار بدلیل شرایط جوی نامناسب و مسدود شدن راه های ارتباطی به کندی پیش می رود.

لازم به ذکر است که بهزیستی در منطقه سی سخت فاقد مرکز اقامتی معلولین، فرزندان،سالمندان و... است.

همزمان با فعالیت تیم های محب بهزیستی، اطلاعات مددجویان ساکن در شهر و روستاهای منطقه باهدف بهره مندی ویژه از کمک های اولیه در اختیار امدادگران هلال احمر و... نیز قرار گرفته است.

طی بررسی های بعمل آمده از وضعیت کارکنان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی تا به این لحظه ارسال این خبر موارد ذیل را به اطلاع می رساند:

۱_ ۴۰ منزل مسکونی مددجویی بین۱۰ تا ۱۰۰درصد آسیب دیده است.

۲_ یک واحد اداری بهزیستی شهر سی سخت به میزان۴۰درصد آسیب دیده و غیر قابل استفاده است.

۳_ ساختمان ستاد بهزیستی سی سخت حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد آسیب دیده است.

۴_ منزل مسکونی یک خانواده دارای ۲عضو معلول، ۱۰۰درصد تخریب شده است، که با همکاری سپاه پاسداران اقدام لازم جهت اسکان فوری ایشان صورت گرفته است. باهدف تامین اسکان مناسب و میان مدت این خانواده با دستور ریاست سازمان یک دستگاه کانکس مناسب تامین شده است که صبح فردا۹۹/۱۲/۱ در حیاط منزل ایشان مستقر می شود.

۵_ خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از فوت یا جراحت مددجویان تحت حمایت بهزیستی دریافت نشده است.

۶_ یک نفر از پرسنل بهزیستی سی سخت از ناحیه پا دچار شکستگی شده است.

۷_ منزل مسکونی ۱۰نفر از پرسنل بهزیستی سی سخت بین ۱۰ الی۱۰۰ آسیب دیده است.

گزارش های تکمیلی متعاقبا ارسال می شود

کد خبر 31938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک