پاکدشت| توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

 بهزیستی پاکدشت رئیس بهزیستی شهرستان پاکدشت گفت: دو گروه همیار در زمینه اشتغال زنان سرپرست خانوار تحت پوشش فعالیت می‌کنند. 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از همت خبر، محمود برزگر با بیان این مطلب، اظهار داشت: طرح گروه های همیار، یکی از برنامه های سازمان بهزیستی در جهت توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است.

وی گفت: این طرح به منظور حمایت از زنان سرپرست خانواری است که امکان دریافت سرمایه کار و وام خوداشتغالی را ندارند و با عضویت در این گروه‌ها می توانند زمینه اشتغال خود را فراهم کند. 

برزگر اضافه کرد: گروه های همیار زنان سرپرست خانوار، مشتمل بر تعدادی از زنان سرپرست خانوار نیازمند تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که با دریافت خدمات و حمایت های توانمندسازانه، در جهت دستیابی به استقلال اقتصادی و اجتماعی خود تلاش می‌کنند و براساس آن، ضمن کاهش وابستگی طولانی مدت افراد به خدمات دولتی، حس اعتماد به نفس، خودباوری و ارزشمندی را در آنها تقویت می‌نمایند. 

برزگر با اشاره به فعالیت گروه های همیار زنان سرپرست خانوار در پاکدشت گفت: گروه همیار زنان سرپرست خانوار پاکدشت با عنوان موسسه حقوقی عدالت جویان پارسا مهر در زمینه حقوقی فعالیت می کنند و گروه همیار دیگر در زمینه خیاطی که زمینه اشتغال بیش از ۱۵ زن سرپرست خانوار فراهم شده است.

 وی با اشاره به مشکلات کسب و کار با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: متاسفانه گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار نیز در این زمینه با مشکلاتی رو به رو شده اند که سازمان بهزیستی برای حمایت از آنها امسال مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال برای آموزش، آماده سازی شغلی و تقویت گروه های همیار هزینه کرده است.

کد خبر 31771

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک