کسری ۳۱ میلیارد تومانی بودجه بهزیستی خراسان رضوی

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی خراسان رضوی از کسری بودجه ۳۱ میلیارد تومانی بهزیستی خراسان رضوی در سال جاری خبر داد.

محسن توحیدی مقدم در پایان جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع بهزیستی کشور و معاون ذی‌حساب بهزیستی کشور، با بیان این مطلب گفت: استان خراسان رضوی به خاطر گستردگی جغرافیایی، زیارتی و سیاحتی‌بودن، مهاجرپذیری بالا و نیز جمعیت حاشیه‌نشین، شایسته‌ی توجه ویژه از سوی سازمان بهزیستی است و اعتباراتش باید متناسب با این شرایط در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه در کمتر شهری در کشور نزدیک به یک و نیم میلیون جمعیت شناور حاشیه‌نشین و میلیون‌ها زائر و مسافر را شاهد هستیم گفت:‌ مشهد با این همه جمعیت شناور و شهرستان‌های بزرگ ما، به اندازه‌ی جمعیت یکی دو استان، جمعیت حاشیه‌نشین دارد که خودش خیزش‌گاه آسیب و مشکلات اجتماعی می‌باشد.

توحیدی مقدم با یادآوری اینکه همسایگی افغانستان، آسیب‌های ناشی از قاچاق مواد مخدر و اعتیاد، و وجود بیشترین مددجویان مجهول‌الهویه، از جمله فاکتورهای منحصر به فرد این استان است گفت: خراسان رضوی دارای ۳۳ شهرستان می‌باشد که ۵ شهرستان در همین دو سال گذشته تأسیس شده که همه‌ی آنها اعتبارات خاص نیاز دارند و باید اداره و کارمند برایش تأمین شود.

وی خاطر نشان کرد: ما تا حالا برای سه شهرستان رئیس و اداره تعیین کرده‌ایم و برای دو شهرستان گلبهار و ششتمد هم تا پایان سال باید مسؤول معرفی شوند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: خراسان رضوی با حدود ۷ میلیون جمعیت در سال ۹۸ تقریبا بیش از ۸ درصد جمعیت کشور را در اختیار دارد که می‌باید به همین نسبت و سایر فاکتورهایی که به آن اشاره شد بودجه و اعتبارات به آن اختصاص یابد.

وی در زمینه‌ی کارکنان بهزیستی خراسان رضوی و تنوع جنسیتی آن گفت: خانم‌ها با ۷۷۳ نفر ۶۳ درصد کارکنان ما را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: ۹۰۰ نفر از ۱۲۲۷ نفر کارکنان بهزیستی خراسان رضوی، دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

توحیدی مقدم گفت: در حالی که ما صدها نفر نیروی انسانی برای پوشش این وسعت خدمات نیاز داریم آخرین سهمیه‌ی استان ما در استخدام ۳۳ نفر برای سال جاری می‌باشد که در ماه‌های آینده قرار است ابلاغ شود.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری اعتبارات بهزیستی استان فقط ۵ درصد رشد داشته گفت: برای تأمین نیازهای استان خراسان رضوی با این وسعت و با در نظر گرفتن شرایط خاص آن، بودجه بهزیستی استان باید دست کم دو برابر می‌شد که بتواند کمبودها را پوشش بدهد.

توحیدی مقدم همچنین در خصوص کمبودهای بودجه‌ای کارکنان اورژانس اجتماعی گفت: در بخش کارکنان رسمی و قراردادی این نهاد مهم اجتماعی، حدود سه میلیارد و دویست میلیون تومان کسری داریم که می‌بایست تأمین شود و گرنه در ارائه‌ی خدمات این بخش با مشکل مواجه خواهیم شد.

کد خبر 29956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک