کاهش بازگشت معتادان متجاهر به پاتوقهای سابق

مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره آخرین اخبار از جمع آوری معتادان متجاهر در استان تهران، اظهار کرد: با رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف کمیته ماده 16، از ابتدای سال تاکنون 12 هزار معتاد متجاهر در سطح استان تهران جمع آوری شده است و این تعداد 40 درصد معتادان متجاهر سطح کشور است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امین شاهرخی بیان کرد: حدود 500 نفر از معتادانی که جمع آوری شده اند تست کرونایشان مثبت شده است و در استان تهران فقط یک مورد فوتی داشتیم و یکی از معتادان متجاهری که کرونا داشت بر اثر ابتال به این بیماری فوت کرد.

وی با تاکید بر اینکه جمع آوری معتادان متجاهر با شیوع کرونا متوقف نشده است، گفت: میزان بازگشت به پاتوقها نسبت به شرایط گذشته کاهش پیدا کرده است چراکه با راه اندازی مراکز جامع درمان و بازتوانی، عالوه بر درمان اعتیاد معتادان بر روی حرفه آموزی و اشتغالها آنها بازگشتشان را به مصرف مواد کاهش می دهیم.

شاهرخی با بیان اینکه با رویکرد جدیدی در مراکز جامع درمان و بازتوانی در پیش گرفته ایم در آینده با بازگشت به مصرف مواد را کاهش میدهیم، افزود: این رویکرد از درمان سنتی بهتر خواهد بود و باعث میشود بعد از ترخیص معتادان از مراکز، دیگر در سطح شهر شاهد حضور معتادان نباشیم، اما اجرای این رویکرد زمان بر خواهد بود.

کد خبر 29934

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک