کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل در آغاجاری آغاز شد

رئیس اداره بهزیستی آغاجاری از آغاز کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف ماده مخدره گل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان ،صادق ضیایی نژاد  بیان کرد :متاسفانه مصرف گل بعد از تریاک دومین ماده پرمصرف در بین جوانان شده است که این موضوع زنگ خطرجدی برای خانواده ها و جامعه است ،در حالی که اغلب عموم و جوانان تصور می کنند که ماده  گل از مواد گیاهی و طبیعی درست شده و هیچ ضرری برای بدن ندارد،اما  طبق تحقیقات انجام شده ، ماده گل  حاوی بیش از ۴۰۰ نوع ماده شیمیایی بوده و مصرف آن بسیار خطرناک و اعتیاد آور است .
وی خاطر نشان کرد : مقدار THC  موجود در ماده گل یا همان " تتراهیدروکانابینول" اثر اعتیاد آور بسیار زیادی در فرد و نوجوان ایجاد می کند، به نحوی که منجر به بروز سرخوشی کاذب و توهم در فرد مصرف کننده می شود .
وی  کمترین آسیب مصرف این ماده خطرناک را  افزایش ضربان قلب، احساس بی قراری، افسردگی و توهم های شدید و در نهایت اعتیاد عنوان کرد و گفت:عملکرد این ماده به گونه ای است که به طور مستقیم بر روی بخش هایی از مغز انسان که مسئول آرامش بخشی است ، اثر گذاشته و آن بخش از مغز را فلج می کند و خود جایگزین آن می شود.
ضیایی نژاد تاکید کرد : تنها راه پیشگیری از مصرف این ماده و سایر مواد اعتیاد آور ، آگاهی عمومی جامعه ، به خصوص جوانان و ایجاد حساسیت در این افراد و بیان خطرات و عوارض ماده گل از طرق مختلف است . 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آغاجاری در پایان افزود :اداره بهزیستی آغاجاری در این کارزار  ضمن بهره مندی گسترده از فضای مجازی و تکثیرو توزیع تراکت ، پوستر و همچنین ساخت استیکر های موضوعی و نیز موشن گرافی آموزشی ، و همچنین آموزش مقیمان مراکز ترک اعتیاد ، نسبت  به آگاهسازی عمومی به خصوص در محلات آسیب پذیر از طریق درج پیام های آموزشی بر لیوان،جاکلیدی و مشما اقدام نموده است .
کد خبر 29091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک