مسیر «همافر» تا مسجد جامع برای معلولان یزد مناسب‌سازی می‌شود

یزدـ رئیس بهزیستی یزد با اشاره به اهمیت دسترس‌پذیری شهر جهانی گفت: مسیر میدان همافر تا مسجد جامع برای معلولان، سالمندان، نابینایان و سایر گروه‌های دارای محدودیت حرکتی، مناسب سازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی عطابخش صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زمانی که یک معلول از محیط خانواده خارج می‌شود، با طی مساحت بسیار کوتاهی به مانع برخورد می‌کند که البته این موضوع فقط برای معلولان نیست و بسیاری دیگر از گروه‌های جامعه از جمله سالمندان، زنان باردار و حتی خانواده‌هایی که کالسکه بچه دارند، نیز با این مشکل مواجه هستند.

وی عنوان کرد: این محدودیت‌ها در رفت و آمد، باعث شده اغلب معلولان خانه نشین شوند اما شورای شهر و شهرداری با تشکیل ستاد مناسب سازی و تلاش برای مناسب سازی مناطق پر رفت و آمد شهر، در صدد رفع این مشکل برآمده است.

عطابخش با اشاره به اجرای طرح هفت خوان توسط ستاد مناسب سازی بیان کرد: با انتخاب شهر یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر، برای تحقق این امر، برنامه هایی به اجرا درآمده که از آن جمله می توان به اجرای طرح هفت خوان اشاره کرد.

رئیس بهزیستی استان یزد عنوان کرد: در قالب این طرح از میدان همافر و مقابل مرکز آموزشی و توانبخشی دانش آموزان معلول تا مسجد جامع یزد، هفت میدان و تقاطع و خیابان‌های آن در یک مسیر رفت و برگشت ۱۰ کیلومتری، مناسب سازی می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد اجرای این طرح در تمام مناطق یزد به عنوان شهر جهانی باشیم و یزد جهانی، شهر دسترس پذیر برای همه گروه ها باشد.

کد خبر 27529

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک