انجام بالای ۹۰ درصد از فعالیت های بهزیستی به صورت سامانه ای

دکتر فرگل صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در نشست با خبرنگاران ، گزارشی جامع از اقدامات و فعالیت حوزه های بهزیستی در بخش های پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و مشارکت های مردمی ارایه و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در چهارمین گفتگوی خبری با حضور نمایندگان رسانه های گروهی در سال جاری،  با تبریک فرارسیدن روز آمار و برنامه ریزی، اظهار داشت: آمار و برنامه ریزی درست، صحیح و دقیق، امکانات موجود را در مسیر توسعه پایدار رهنمون خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر سازمانی در راستای برنامه ریزی و نظم بخشی به بهبود ساختار و ارتقای بهره وری منابع، اهمیت بسزایی به آمار و اطلاعات دقیق و به هنگام مبتنی بر روش های علمی می دهد.  

 وی افزود: بالای ۹۰ درصد از فعالیت‌های بهزیستی به صورت مجازی و سامانه‌ای انجام می‌گیرد؛ ۱۱ سامانه ثبت و ارائه خدمت وجود دارد و این سامانه‌ها و اقدامات و نوع پوشش دهی افراد تحت پوشش شهرستانی مدام در حال ارزیابی است.

وی اظهار کرد: ۷۵ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان، مستمری بگیر بوده و یا از خدمات غیرمستمری بهزیستی بهره مند هستند، که با توجه به تعداد بالای این افراد، باید کمک به اقشار نیازمند تداوم داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت متمرکز مستمری‌ها، اظهار کرد: پرداخت‌های متمرکز در راستای شفاف سازی انجام می‌گیرد و باعث می‌شود تا با ثبت آمارها، مانع از هدررفت منابع شویم.

وی ادامه داد: بانک اطلاعاتی افراد برای راه اندازی نیروهای داوطلب بهزیستی نیز در دست عملیاتی است و این امر به منظور آینده نگری و برای بحران احتمالی آینده مراکز بهزیستی انجام می‌گیرد.

وی در خصوص وضعیت سلامت افراد در مراکز نگه داری بهزیستی نیز گفت: با توجه به این‌که قشر آسیب دیده جامعه در مراکز نگه داری سکونت دارند، سهمیه بهداشت در مورد واکسن آنفلوانزا برای ۷۵ درصد این کیس‌ها تهیه و تزریق شده و برای باقی افراد نیز در حال اقدام است.

کد خبر 25035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک