تعهد سازمان بهزیستی در ایجاد ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور از تعهد سازمان بهزیستی در ایجاد ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، ‍ دکتر ذوالفقار یزدان مهر در  آیین افتتاح دو هزارمین واحد روستایی مددجویان زلزله زده بهزیستی استان که  در روستای "میانمیل سرپل ذهاب" برگزار شد با اشاره به تخریب ۲۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه، گفت: خوشبختانه از همان زمان عزم جدی برای بازسازی واحد مددجویان شکل گرفت و امروز شاهد افتتاح دو هزارمین واحد مسکونی مددجویان هستیم.

وی افزود: در کنار ساخت واحد مسکونی برای مددجویان زلزله زده، بهزیستی از ساخت واحد مسکونی برای دیگر مددجویان خود غافل نمانده و هم اکنون ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط قرارگاه خاتم (ص)، ۵۲۵۲ واحد توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و شش هزار واحد دیگر توسط بسیج سازندگی در حال ساخت است. 

به گفته وی: همچنین ساخت ۶۵۸۸ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلوله کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۱۷۸ واحد سهم استان کرمانشاه است. 

دکتر یزدان مهر بیان داشت: برای ساخت هر یک از این واحدها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است. 

یزدان مهر با اشاره به تورم و گرانی مصالح، گفت: با توجه به این شرایط باید برای هر واحد ۱۲ میلیون تومان تامین می شد تا فشاری به مددجویان در بخش سهم آورده وارد نشود. 

وی افزود: در همین راستا همایش خیرین در مشهد برگزار  شد و خوشبختانه در همان مراسم مشکل تامین سهم آورده مددجویان برای ساخت مسکن  برای ۴۷ واحد مددجویان استان کرمانشاه مرتفع شد.

یزدان مهر تصریح کرد: امروز هم استاندار تامین ۵۰ درصد از این مبلغ را برای ۱۳۱ واحد باقی مانده خانوارهای دو معلول استان فراهم کردند. 

یزدان مهر در ادامه اشاره ای هم به اقدامات بهزیستی در بحث اشتغال مددجویان داشت و افزود: امسال متعهد شده ایم ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش ایجاد کنیم.

  وی افزود: در همین راستا به هر کارآفرینی که معلولان و مددجویان بهزیستی را به کار گیری کند مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات داده می شود.

  یزدان مهر تصریح کرد: همچنین ۲۳ درصد بیمه سهم کارفرما برای این افراد پرداخت میشود و برای تثبیت اشتغال معلولان پرداخت این مبلغ تا پنج سال ادامه خواهد داشت.

کد خبر 2195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک