دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور صبح امروز ۲۱ تیرماه در سفر به استان خوزستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان ،"علی محمد قادری"معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در بدو ورود به استان خوزستان به اتفاق مدیر کل بهزیستی استان پس از  شرکت در مراسم سوگواری  به مناسبت ایام محرم که در بیت حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

قادری هدفِ اصلی از این سفر را، استمرار راه رئیس‌جمهور فقید، تکرار و پیگیری موضوعات تکافل اجتماعی و ظرفیت‌سازی اجتماعی عنوان کرد و گفت: ما وظیفه داریم به‌ میان مردم برویم و نیاز آن‌ها را جویا شویم؛ نه‌اینکه مردم مجبور شوند به ادارات دولتی رفته و اعلام نیاز کنند.

وی  بیان کرد: استان خوزستان دهمین استانیست که  به منظور رفع مشکلات مردم مناطق کم برخوردارحضور یافته و توفیق داشتیم که در ۹ استان با  بیش از ده هزار نفر  از جامعه هدف بهزیستی دیدار و از نزدیک درخواستهای این عزیزان بررسی و  پیگیری آنها در دستور کار قرار داده شد. 

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشورافزود:مشکلات مردم  و خدمت  به مردم تا بعد از   پایان دولت سیزدهم  ادامه دارد و ما با مردم جزو مردم و متکی به مردم هستیم و سالها بود که به دلیل کمبود اعتبارات ۳۶ هزار فرد دارای معلولیت پشت نوبت مستمری بودند و در این سه سال دولت  همگی    تحت پوشش مستمری بهزیستی خوزستان قرار گرفتند و امروز با افتخار اعلام می کنیم که هیچ فردی در استان خوزستان پشت نوبت نیست  مگر افرادی که درخواست جدید داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد ،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز  بیان کرد: نظام اسلامی نگاه ویژه ای به محرومین دارد و در عرصه اجتماع و خانواده خدمات خوبی ارائه شده است و  گره گشایی از مشکلات افرادی که توان اداره زندگی خود را ندارند از سیره ائمه اطهار است .

وی افزود:به حمدالله در نظام اسلامی و به ویژه دولت سیزدهم شاهد خدمات بسیار ارزشمندی بوده ایم و دربهزیستی استان هم  خدمات خوب و بسیار امیدوار کننده ای صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز  اظهار داشت: اقشار محروم مورد عنایت خداوند متعال و اهل بیت علیه السلام هستند اما یکی از رسالتها و اقدامات مهم سازمان بهزیستی نیز توانمند سازی افرادیست که دارای ناتوانی جسمی هستند  و کار باید به سمت و سویی برود که بسیاری از افراد دارای معلولیت  بتوانند زندگی خود را مدیریت کنند  و در واقع این امر مناعت طبع  را در وجود افراد نهادینه  می کند.

 ایشان  ضمن آرزوی توفیق برای خدمتگزاران نظام اسلامی افزود:بسیاری از افراد هستند که علیرغم داشتن معلولیت  اما زندگی خود را مدیریت می کنند و این از الطاف الهی و زحمات مسئولان و سازمانهایی مثل بهزیستی است و از سویی گره گشایی از مشکلات مردم  در نظام اسلامی یک حساب ویژه ای در پیشگاه  خداوند متعال دارد و دل امام زمان را خوشحال می کند.

کد خبر 111693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد