برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی شیرخوارگاه اراک

آئین سوگواری به یاد نوزادان و کودکانی که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند ظهر امروز در شیرخوارگاه بهزیستی شهرستان اراک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیران بهزیستی استان مرکزی برگزار شد ، کارکنان شیرخوارگاه نوزادان شیرخوار را با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز  و سفید به یاد حضرت علی اصغر کودک شیرخوار امام حسین(ع) در کربلا درآورند و با و عزاداری و مرثیه سرای توسط مداحان اهل بیت و اجرای گهواره نمادین حضرت علی اصغر مراسم سوگورای را برگزار کردند.
 
حسین آبادی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: اهمیت دادن به مباحث فرهنگی و آموزشی همیشه در دستور کار سازمان بهزیستی بوده است و توجه به این اصول در فعالیت های اجتماعی بهزیستی استان همیشه دیده شده است.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم های مذهبی ، قرائت زیارت عاشورا ، شرکت در نمازجمعه ، برگزاری جشن های ملی و مذهبی از جمله اقدامات فرهنگی و اجتماعی بهزیستی در چند سال اخیر جهت تقویت روحیه کارکنان این سازمان بوده است که با استقبال کارکنان برگزار شده است.

وی ضمن تاکید بر توجه ویژه به  کودکان تحت پوشش این سازمان گفت: برگزاری دوره های آموزشی ، شرکت در اردوهای کشوری ، شرکت در مراسم های مختلف ، اعزام به مسابقات ورزشی از جمله برنامه های حمایتی برای کودکان تحت پوشش می‌باشد.

▪️نصیری معاون فرماندار اراک در این مراسم ضمن تشکر از فعالیت های اداره بهزیستی در حوزه های فرهنگی و آموزشی گفت : سازمان بهزیستی از جمله نهادهای اجتماعی است که در جامعه نقش پر رنگ و بسزایی در جهت حمایت از خانواده ها دارد،  که جا دارد این نقش همچنان پر رنگ و اثرگذار مسیر فرهنگ‌سازی و کمک به جامعه هدف را دنبال کند.

کد خبر 111672

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد