در رسانه| زمینه اشتغال ۲ هزار مددجوی بهزیستی همدان فراهم می شود

همدان-ایرنا- معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی همدان گفت: زمینه اشتغال ۲ هزار مددجوی بهزیستی از طریق پرداخت سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جزو سه تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ فراهم می شود.

مرتضی حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان تسهیلات زمینه اشتغال ۲ هزار مددجوی زیر پوشش بهزیستی استان همدان را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: این تسهیلات بیشتر در زمینه های کشاورزی، دامداری، آرایشگری، خیاطی و قالیبافی به مددجویان شامل معلولان زیرپوشش، زنان سرپرست خانوار، بهبود یافتگان، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی، فرزندان مستقل بهزیستی و کارفرمایان پرداخت می شود.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان پرداخت تسهیلات خود اشتغالی را یکی از اولویت های مهم سازمان در راستای ایجاد اشتغال و ارائه خدمات به مددجویان دانست و اظهار کرد: در سالجاری پرداخت تسهیلات به دانش آموختگان دانشگاهی زیر پوشش این نهاد و کارفرمایان در اولویت قرار دارد.

حیدری افزود: امسال نیز برنامه هایی در راستای توانمندسازی و اشتغال مددجویان زیر پوشش بهزیستی دنبال خواهد شد که علاوه بر تسهیلات اشتغالزایی شامل پرداخت حق بیمه خویش فرمایی و پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی می‌شود.

هدفگذاری پرداخت بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی همدان

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه کارفرمایان این استان با جذب مددجویان بهزیستی از تسهیلات ویژه بهره مند می شوند گفت: تسهیلات ویژه با هدف افزایش انگیزه اجتماعی کارفرمایان بخش‌های غیردولتی در به کارگیری و جذب نیروی انسانی از بین جامعه هدف بهزیستی پرداخت می شود.

حیدری افزود: در همین راستا و با هدف حمایت از اشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی، به کارفرمایانی که نسبت به جذب نیروی کار از جامعه معلولان و مددجویان زیرپوشش بهزیستی براساس قانون کار اقدام کنند، به ازای هر نیروی جذب شده ۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد پرداخت می شود.

وی با اشاره به چشم انداز و ظرفیت کارآفرینی مددجویان استان همدان در سال جاری تصریح کرد: سازمان بهزیستی با پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی مددجویان و معلولانی که با استفاده از تسهیلات کارفرمایی مشغول به کار شده‌اند، نقش قابل توجهی در ایجاد اشتغال پایدار برای گروه‌های هدف دارد.

پرداخت ۲ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته

تعهد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال گذشته مبلغ هزار و ۶۸۱ میلیارد ریال بوده که بیش از میزان تعهد، مبلغ ۲ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال تسهیلات به جامعه هدف پرداخت شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان افزود: بهزیستی برای امرار معاش مددجویان و تامین معاش خانواده بهزیستی به عنوان متولی این افراد آسیب دیده با تمام توان و ظرفیت پای کار است و تمام همت خود را به کار می برد تا مددجویان بتوانند از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شوند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده حدود یک سوم جمعیت استان همدان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات حمایتی و درمانی سازمان بهزیستی بهره می‌برند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

کد خبر 111468

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد