‌ تحویل و واگذاری ۸۹۸ مسکن ویژه معلولین در استان قزوین

ایسنا/قزوین مدیرکل بهزیستی استان قزوین از تحویل و واگذاری ۸۹۸ مسکن ویژه معلولین در استان قزوین در دولت سیزدهم خبر داد.

دکتر علی دهباشی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تأمین مسکن برای مددجویان بهزیستی افراد دارای معلولیت یکی از دغدغه‌های دولت سیزدهم بود و در این راستا متعهد شدیم که در استان قزوین به ۸۹۸ فرد واجد شرایط مسکن اهدا کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: کمک بلاعوض به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی جهت تأمین خرید، احداث و اجاره واحد مسکونی و تعمیر و بازسازی واحد مسکونی مددجویان، از محل منابع در اختیار سازمان بهزیستی کشور یکی از عملکردهای این سازمان است.

وی با اشاره به گروه‌های هدف واجد شرایط دریافت خدمات مسکن بهزیستی، گفت: استفاده از خدمات مسکن بهزیستی، مختص معلولین و مددجویان نیازمند دارای پرونده فعال و تائید شده در سامانه بهزیستی و تحت پوشش حمایت‌های مستمر و یا غیرمستمر در حوزه امور توانبخشی و حمایت‌های مستمر در حوزه معاونت اجتماعی سازمان، همچنین فرزندان مستقل شده از مراکز شبانه‌روزی و امداد بگیران در حوزه معاونت اجتماعی سازمان است.

دهباشی‌پور بیان کرد: خدمات مسکن بهزیستی، به قیم قانونی افرادی که دارای معلولیت ذهنی هستند تحویل می‌شود و درباره سایر افراد مشمول تحویل به خود فرد خواهد بود. خانوارهایی که دارای حداقل ۲ عضو معلول هستند دارای واحد مسکونی در دست احداث در قالب تفاهم‌نامه‌های مشترک با بنیاد مستضعفان هستند.

وی خاطرنشان کرد: احداث واحد مسکونی شهری در قالب مشارکت با مددجو، احداث واحدهای مسکونی شهری توسط انجمن خیرین مسکن ساز استان، احداث واحد مسکونی روستایی، ارائه تسهیلات به سایر افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش دارای واحد مسکونی در دست احداث و یا خریداری شده، مشارکت با فرد معلول و یا مددجو جهت خرید واحد مسکونی مورد نیاز از خدماتی است که در دولت سیزدهم به مددجویان بهزیستی استان قزوین ارائه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پایان اظهار کرد: همچنین ۴۸۴ میلیارد ریال اعتبار جهت کمک بلاعوض مسکن به ۱۳۴۸ نفر تخصیص یافته است.

کد خبر 111127

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد