هیچ خانواری در نوبت دریافت مستمری بهزیستی نیست/ ۵۵۰ هزار خانوار جدید تحت پوشش قرار گرفتند

معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان بهزیستی کشور در رویداد ملی "پویش چله خدمت" در سنندج، ضمن اعلام اینکه در حال حاضر هیچ خانواری در نوبت دریافت مستمری بهزیستی در کشور وجود ندارد، گفت: در راستای این طرح، بیش از ۵۵۰ هزار خانوار جدید به مددجویان این سازمان اضافه شده‌اند.

علی‌ محمد قادری با اشاره به اینکه پویش چله خدمت در راستای ظرفیت‌سازی اجتماعی و رسیدگی به جامعه هدف سازمان بهزیستی، بانوان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت برگزار شده است، اظهار کرد: میز خدمت به صورت همزمان از سوی سازمان بهزیستی در سراسر کشور برگزار می‌شود و در کنار آن تعدادی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز حضور دارند.

رئیس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: این سازمان در حوزه نظام مسائل، موارد مختلفی از جمله مسکن، اشتغال و درمان مددجویان خود را پیگیری و بررسی می‌کند.

قادری ادامه داد: پویش چله خدمت در دولت سیزدهم آغاز شده است و تا واپسین لحظات دولت نیز پیگیری خواهد شد.

وی گفت: ظرفیت‌سازی مردمی را ابتدا از استان‌های کردستان و ایلام شروع کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ خانوار پشت نوبتی دریافت مستمری در کشور وجود ندارد و در این راستا ۵۵۰ هزار خانوار به مددجویان این سازمان اضافه شده‌اند.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان نیز در حاشیه این برنامه گفت: با توجه به اینکه از قبل این برنامه اطلاع‌رسانی شده است، جامعه مخاطب سازمان بهزیستی امروز در قالب میز خدمت (پویش چله خدمت) از نزدیک با رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو می‌کنند و مسائل و مشکلات خود را به ایشان منتقل خواهند کرد.

وی افزود: امروز همچنین تعدادی از دستگاه‌های مرتبط با سازمان بهزیستی نیز در این میز خدمت حضور دارند و به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند.

استاندار کردستان گفت: با نگاه خوب سازمان بهزیستی کشور کمک‌های خوبی از محل ظرفیت‌های ملی به جامعه هدف سازمان، خواهد شد که جای خرسندی دارد.

علی‌محمد قادری که امروز به استان کردستان سفر کرده است، در سفر خود با محوریت پویش چله خدمت، با مردم مناطق کم برخوردار سه شهرستان سنندج، کامیاران و قروه ملاقات مردمی خواهد داشت.

همچنین امروز علاوه بر سفر به شهرستان‌های ذکر شده، درخواست‌های مردمی از معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز جمع‌بندی خواهد شد.

کد خبر 110396

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد