فراخوان جشنواره ملی عکس نیکوکاری منتشر شد

جشنواره ملی عکس نیکوکاری با موضوع نیکوکاری در جامعۀ ایرانی برگزار میشود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور،  این ارگان، حامی جشنواره ملی عکس نیکوکاری است که با موضوع نیکوکاری در جامعۀ ایرانی و با همت مرکز فرهنگ نیکوکاریِ خیر ماندگار (وابسته به بنیاد خیریه راهبری آلاء)و خانه هنرمندان ، تابستان سال 1403 برگزار می‌شود.


عموم عکاسان و علاقه‌مندان تا ۱۵ مردادماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. همچنین اطلاعات تفصیلی مقررات این جشنواره در آدرس اینترنتی FESTIVAL.KHEIR.IR موجود است.


اهداف جشنواره: گسترش توجه عمومی به فرهنگ نیکوکاری، ترویج نگرش به فرهنگ نیکوکاری در رویدادها و جریان هنری کشور، گسترش دغدغه و همبستگی اجتماعی در سطح نخبگان، انجمن‌ها و نهادها بافرهنگ نیکوکاری، نمایش بخشی از زیبایی‌ها، فواید و تأثیرات نیکوکاری برای فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی در جامعه و توسعۀ جریان تولید آثار هنری با موضوع نیکوکاری برای گسترش فرهنگ خیرخواهی و حفظ ارزش‌های نوع‌دوستی


موضوعاتی همچون: وقف، فرهنگ اهدای عضو، تکریم سالمندان، کمک به بیماران خاص، حفظ محیط‌ زیست و حیات ‌وحش، فعالیت‌های داوطلبانه، اردوهای جهادی، حمایت از کودکان کار، حمایت از زنان سرپرست خانوار، فقرزدایی، کارآفرینی اجتماعی، خیرین مدرسه‌ساز، توانمندافزایی افراد دارای معلولیت و مدیریت بحران آب


بخش های جشنواره ملی عکس نیکوکاری:مستند، عکاسی هنری معاصر و بخش ویژه

در بخش مستند بر سه مؤلفه عینیت‌گرایی، واقع‌گرایی، برون‌گرایی تأکیده شده است.

در بخش عکاسی هنری معاصر، تولید تصویر مفهومی (کانسپچوال آرت) با رویکرد عکاسی مستند یا رویکردهای تولیدی از قبیل عکاسی دست‌کاری‌شده، عکاسی کارگردانی‌شده، کولاژ، فتومونتاژ و هوش مصنوعی مد نظر است.

در بخش ویژه، جهان از نگاه افراد دارای معلولیت با موضوع آزاد، تصویر می‌شود.


گفتنی است مؤسسه توسعۀ هنرهای تجسمی معاصر، انجمن عکاسان ایران، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران،انجمن عکاسی میراث فرهنگی، سازمان بهزیستی ،شبکه مستند سیما، پیام‌رسان بله ، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از دیگر حامیان این جشنواره هستند.


بخش سوم و ویژۀ این جشنواره، همراه با جوایز ارزشمند تنها به آثار دریافتی از "افراد دارای معلولیت" و نگاه آنها به دنیا اختصاص دارد.

جهت مطالعۀ فراخوان و ارسال آثار به Festival.kheir.ir مراجعه فرمایید.

کد خبر 108757

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد