ره آورد دولت سیزدهم برای جامعه هدف بهزیستی در ایلام چه بود؟

دولت مردمی، ایران قوی، شعار انتخاباتی شهید خدمت آیت الله "سیدابراهیم رئیسی" بود که در سیزدهمین دوره رقابت انتخابات ریاست جمهوری از سوی ستاد تبلیغاتی وی اعلام و با توجه به پیوست "مردمی " بودن شعار، با اقبال گسترده ای از سوی مردم مواجه شد.

شاید به دلیل همین شعار مردمی بودن بود که طیف گسترده ای از مردم مناطق مختلف کشور را مجذوب و طرفداران زیادی از اقصی نقاط کشور حامی و طرفدار پر و پا قرص ستادی شدند که مردمی بودن، عدالت، خدمتگزاری، حمایت از محرومان و ... را در شعارهای تبلیغاتی خود وعده قرار داده بود.

سرانجام مردم در ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰ حمایت قاطع خود را نشان داده و عملیاتی کردند و در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام "سید ابراهیم رئیسی" را بر روی تعرفه های رای نوشته و آنها را با هزاران امید و آرزو به صندوق ها ریختند.

انتخاب "سید ابراهیم رئیسی" به عنوان منتخب مردم در سیزدهمین دوره رقابت ریاست جمهوری طرفداران شخصی را که لقب سید محرومان را به وی داده بودند شادمان و روزنه هایی از جنس امید و شادمانی را  در دل میلیون ها ایرانی طرفدار وی ایجاد کرد.

شهید منتخب مردم در همان روزهای ابتدای فعالیت عمل به وعده هایش را در دستور کار قرار دارد که مصداق بارز آن آغاز سفرهای ریاست جمهوری از استان های محروم و بازدید از مناطق حاشیه ای شهرها و دیدار چهره به چهره با ساکنان آنها بود.

یکی دیگر از مصادیق دولت مردمی به اذعان بسیاری از افراد حذف تشریفات در سفرهای استانی بر خلاف دولت های گذشته بود بطوریکه سادگی این سفرها توجه هر مخاطبی را جلب می کرد.

دولت در کنار سفرهای استانی برنامه ریزی و تلاش برای خدمات دهی به مردم بویژه محرومان و جامعه هدف دستگاه های حمایتی را مورد توجه ویژه قرار داده بود و در فواصل زمانی مختلف خدماتش به این قشر را اعلام می کرد.

سازمان بهزیستی کشور به عنوان یکی از دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که جامعه هدفی از اقشار مختلف مردم از افراد دارای معلولیت گرفته تا سالمندان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب های اجتماعی و ... را داشته از سازمان های مورد توجه ویژه دولت مردمی سیزدهم برای خدمات دهی قرار گرفت.

اداره کل بهزیستی ایلام در این زمینه به عنوان جزئی از خانواده بهزیستی در طول مدت روی کار آمدن دولت منشا خدمات گسترده ای برای جامعه هدف و مخاطبانش بوده که به اذعان بسیاری از مددجویان قابل لمس هستند.

افزایش ۲ برابری سهم کمک هزینه مسکن خانواده های دارای ۲ عضو معلول به بالا، برداشتن سقف پرداخت بیمه بازنشستگی افراد دارای معلولیت، برقراری مستمری تمامی خانوارهای پشت نوبت حوزه اجتماعی و توانبخشی، برقراری حق پرستاری و حق نگهداری در منزل معلولان و بیماران ضایعه نخاعی برای اولین بار، افزایش ۳مرحله مستمری جامعه هدف و معرفی ۲۹هزار مددجو برای رایگان شدن تعرفه آب، برق و گاز، خرید وسایل کمک توانبخشی و پرداخت کمکهای موردی بی سابقه ، شاخص و البته بخشی از خدمات دولت به جامعه هدف اداره کل بهزیستی استان ایلام بوده است.

این دستاوردها از سوی دولت سیزدهم برای قشری از جامعه بوده که هم از نظر جسمی و هم معیشتی با محدودیت مواجه بوده و بی شک این خدمات بخش عمده ای از مشکلات جامعه هدف بهزیستی را رفع و بهبود بخشیده است.

مجموع این خدمات دولتی که پاداش ریاست آن به شهادت ختم شد بی شک به عنوان خدمات ماندگار دولت سیزدهم در اذهان ۴۹هزار جامعه هدف بهزیستی استان ایلام ماندگار و به یادگار خواهد ماند.  

آزاده خرم/مسئول روابط عمومی

کد خبر 108652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد