در رسانه | دغدغه‌های جمعیت سالمندی در بهزیستی استان اردبیل بررسی شد

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امروزه مسئله سالمندی و پیری جمعیت در سطح استان به یک دغدغه حائز اهمیت تبدیل شده است که نیازمند توجه روز افزون و بررسی مداوم جهت ساماندهی سالمندان در سطح جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نشست هم اندیشی اعضای اتاق فکر سالمندان با حضور مدیرکل، معاون امور توانبخشی بهزیستی، اندیشمندان، فرهیختگان، صاحب نظران و کارشناسان مسائل سالمندی با محوریت بررسی دغذغه‌های حوزه سالمندی و تدوین نظام ارزیابی دستگاه‌های عضو شورای سالمندان برگزار شد.

حامد رضایی مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در این نشست با اشاره به اهمیت بحث سالمندی در سطح کشور و استان، اظهار کرد: امروزه مسئله سالمندی و پیری جمعیت در سطح استان به یک دغدغه حائز اهمیت تبدیل شده است که نیازمند توجه روز افزون و کارآمد برای ساماندهی سالمندان در سطح جامعه است. وی افزود: این توجه و عنایت همگانی زمانی مثمر ثمر خواهد بود که برآمده از دیدگاه‌های فنی، حساب شده و از بطن جامعه باشد. لذا تمام اهتمام و سعی ما بر این است که بتوانیم  در این خصوص یک سری کارهای بنیادی بر مبنای مطالعات علمی و برنامه‌ریزی شده شروع کرده و خروجی موثر و قوی داشته باشیم. رضایی یادآور شد: مجموعه بهزیستی در راستای ارائه خدمات به جامعه مسئولیت‌های متعدد و مختلفی بر عهده دارد که از جمله این وظایف تشکیل شورای سالمندان به دبیری بهزیستی و ریاست استاندار است که بصورت مدون و منظم تمامی مطالبات و نیازهای مربوط به سالمندان در این جلسه تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری و عملیاتی می‌شود. وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره ارائه خدمت به سالمندان دغدغه و نیاز مهم در جامعه است که با این اقدام انتظار می‌رود با حساس کردن آحاد جامعه و مسئولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به پدیده سالمندی بتوانیم با احصاء درخواست‌ها، نیازها، مطالبات قشر سالمندی گام‌های موثر و مفیدی در سطح استان برداریم.

کد خبر 108596

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد