احداث ۱۲ واحد مسکن برای مددجویان ابهری

رئیس بهزیستی شهرستان ابهر گفت: در سال‌جاری ۱۲ واحد مسکن برای مددجویان ابهری در حال احداث است که براساس پیشرفت فیزیکی مسکن، کمک‌هزینه بلاعوض از اعتبارات سازمان  پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان به نقل از  پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» علی لطیفی گفت: ساخت مسکن افراد دارای معلولیت در اولویت اداره بهزیستی شهرستان ابهر است و از اعتبارات سال ۱۴۰۲، بهزیستی شهرستان ابهر کمک‌هزینه احداث و خرید  ۵ واحد مسکن مددجویی را پرداخت کرده که این تعداد شامل ۲ مسکن روستایی و ۳ مسکن شهری است.

وی افزود: خانواده‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر در مسکن شهری ۲۰۰ میلیون تومان و مسکن روستایی ۱۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی بهزیستی دریافت کردند.

لطیفی تصریح کرد: افراد دارای معلولیت جهت احداث مسکن معاف از پرداخت هزینه پروانه ساخت و انشعابات آب، برق و گاز هستند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ابهر گفت: از آغاز طرح نهضت ملی از سال ۹۰  تاکنون ۲۰۱ خانوار به مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌هزینه احداث و خرید مسکن دریافت کرده‌اند.
این مسئول خاطرنشان کرد: در سال‌جاری ۱۲ واحد مسکن در حال احداث است که براساس پیشرفت فیزیکی مسکن، کمک‌هزینه بلاعوض از اعتبارات سازمان  پرداخت خواهد شد.
لطیفی با بیان اینکه هدف اصلی بهزیستی از خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف، توانمندسازی آنها است، گفت: این تعداد واحد مسکونی با همکاری و مشارکت نهادهایی مانند بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بسیج سازندگی، خیرین و سازمان بهزیستی تسهیل‌گری و در اختیار افراد واجد شرایط زیرپوشش این سازمان قرار گذاشته شده است.

کد خبر 107599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد