در رسانه| اتیسم بیماری نیست/ شناسایی ۹۷ فرد مبتلا به اتیسم

ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه اتیسم بیماری نیست، گفت: تاکنون ۹۷ فرد مبتلا به این اختلال در استان شناسایی و از حمایت های این اداره کل برخوردار شده اند.

حسین نورعلیوند روز چهارشنبه به مناسبت هفته آگاه سازی اتیسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع این مبتلایان ۶۶ نفر پسر و ۳۱ نفر دختر هستند.

وی با ذکر اینکه اتیسم یک اختلال رشد در عملکرد مغز است که بیشتر در دوران کودکی ظاهر و در عمده موارد قبل از رسیدن به سن سه سالگی علائم آن در فرد ظاهر می‌شود، افزود: علائم عمومی این اختلال شامل پرخاشگری، گوشه گیری، عدم تعامل و مهارت های اجتماعی، عدم فعالیت های اجتماعی، سرگرم کننده و بازی، عدم ارتباط های کلامی و غیر کلامی و نداشتن مهارت‌های شناختی است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام بیان کرد: این اختلال در واقع نوعی اختلال شخصیتی و روانی است که‌ فرد در آن بیشتر به درون گرایی و فاصله گرفتن از محیط پیرامون و انسان های اطرافش و حتی خانواده دچار می شود.

نورعلیوند علت ابتلا به اتیسم را ژنتیکی عنوان کرد و گفت: اتیسم اختلالی بوده که قابل درمان قطعی نیست و فرد مبتلا بصورت دائم با آن درگیر خواهد بود.

وی اظهار کرد: درحال حاضر یک مرکز روزانه اتیسم در مرکز استان ایلام فعال است که افراد مبتلا به این اختلال از خدمات آن برخوردارند.

نورعلیوند خدمات این مرکز را شامل توانبخشی، کاردرمانی، روانشناسی، گفتار درمانی، مداخلات رفتاری - آموزشی و مداخلات مشاوره- حمایتی و غیره عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، ۱۴ فروردین ماه روز جهانی آگاه سازی اتیسم نامگذاری شده است.

کد خبر 105509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد