بازدید سرزده مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی از مرکز تامین توسعه بیت المقدس

دکتر مسعود فیروزی در ادامه بازدیدهای نظارتی و سرزده، پنجم فروردین ماه از مرکز تامین توسعه بیت المقدس بازدید کرد. در این بازدید ضمن ارائه گزارش عملکرد توسط پرسنل، مشکلات و چالش‌های مرکز نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، مرکز تامین توسعه بیت المقدس وظیفه نظارت بر مراکز غیردولتی در حوزه‌های پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و مراکز مثبت زندگی را برعهده دارد. مراکز پیشگیری شامل کمپ‌های ماده 15و16، شلترها و مراکز گذری، کلینیک‌های سرپایی ترک اعتیاد و مراکز مشاوره می‌باشد که در مجموع 158 مرکز در حوزه پیشگیری تحت نظارت مرکز تامین توسعه بیت المقدس قرار دارند. مراکز حوزه معاونت اجتماعی تحت نظارت مرکز تامین توسعه بیت المقدس شامل کلینیک‌های مددکاری، مراکز امداد و مراکز شبه خانواده است که شامل 13 مرکز می‌باشد. تعداد 18 مرکز مثبت زندگی نیز تحت نظارت این مرکز وجود دارد که 7هزار و 174 مددجو تحت پوشش این مراکز مثبت زندگی قرار دارند و خدمات دریافت می‌نمایند.

50 مرکز توانبخشی تحت نظارت مرکز تامین توسعه بیت المقدس قرار دارند. یکی از اقدامات شاخص انجام گرفته توسط این مرکز در سال گذشته، انجام نظارت‌های گروهی و دوره‌ای از مراکز روزانه توانبخشی با حضور مدیران مراکز می‌باشد که نتایج بسیار موثری را به همراه داشته است. آشنایی مدیران با نقاط قوت و ضعف مراکز، الگو برداری از سایر مراکز جهت بهتر شدن ارائه خدمات به گروه‌های هدف، بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در مراکز و دستورالعمل‌های ارائه شده از سوی سازمان از جمله برخی نتایج مثبت این اقدام می‌باشد.

کد خبر 104815

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد