دررسانه|استاندار خوزستان بر ضرورت حمایت خیران از ایتام تاکید کرد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان بر ضرورت حمایت خیران از ایتام تاکید کرد و گفت: ورود پررنگ‌تر خیران برای حمایت از ایتام در کنار حمایت‌های دولت می‌تواند مسیر تعلیم و تربیت را هموار و استعدادهای درخشانی را به کشور معرفی کند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر حسینی محراب شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری ایتام سازمان بهزیستی در اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیقی حاصل شد تا در یکی از مراکز ۱۲ گانه استان زیر نظر سازمان بهزیستی حضور یابیم و ضمن تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مسائل و مشکلات این مجموعه را از نزدیک بررسی کنیم.

وی افزود: در این مرکز کودکان و نوجوانان با استعداد و با نشاطی را مشاهده کردیم که بی‌شک اگر در زمینه آموزش‌های اجتماعی، مذهبی، دینی و فرهنگی روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم، می‌توانیم ظرفیت‌های خوبی را برای آینده کشور تربیت کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: بدون شک هر زمانی که خداوند نعمتی را از انسان می‌گیرد در جای دیگر آن را جبران می‌کند و اکنون این کودکان و نوجوانان مانند یک خانواده در کنار یکدیگر زندگی کرده و پله‌های ترقی را روز به روز سپری می‌کنند.

وی اضافه کرد: مربیان و اساتید بهزیستی در کنار اساتید مطرح برای تعلیم و تربیت این کودکان، تلاش مضاعفی دارند و جا دارد از این تلاشگران دلسوز و همچنین خیران گرامی برای حمایت‌های بی دریغشان قدردانی کنیم.

حسینی محراب یادآور شد: اکنون نیاز است خیران عزیز در این بخش بیشتر ورود کنند تا این کودکان با استعداد و آینده‌سازان کشور با شرایط و رفاه بهتری تربیت و به جامعه معرفی شوند.

وی یادآور شد: دولت وظایفی را در قبال این قشر عزیز از جامعه بر عهده دارد اما مردم و خیران و بخصوص ثروتمندان جامعه نیز در این زمینه می‌توانند نقش آفرین باشند.

استاندار خوزستان گفت: حمایت از این کودکان سنت ائمه است که باید ما نیز در این میسر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

به گزارش ایرنا، استاندار خوزستان شامگاه پنجشنبه از مرکز نگهداری ایتام زیر نظر بهزیستی استان در اهواز بازدید کرد.

علی اکبر حسینی‌محراب در کنار ایتام در محفل انس با قرآن، آیین قصه گویی، نماز جماعت و ضیافت افطار حضور داشت و در پایان به کودکان و نوجوانان این مرکز هدایایی اهدا کرد.

بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز بخصوص محل نگهداری نوزادان و شیرخوارگان بی سرپرست نیز از دیگر برنامه‌های استاندار خوزستان، در این دیدار عیدانه بود.

کد خبر 104675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد