اختتامیه سومین جشنواره ملی شعرعصای سفید در بندر امام خمینی (ره)برگزار شد

شامگاه دوشنبه ۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ سومین جشنواره ملی شعرعصای سفید ویژه نابینایان سراسر کشور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل و معاون توانبخشی بهزیستی استان خوزستان، شرکت کنندگان و خانواده آنها، مسئولان شهری و شهرستانی به میزبانی بندر امام خمینی(ره) در سالن مهر این شهرستان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان،مهران کریمیان مدیر کل بهزیستی  در این باره گفت: اولین و دومین جشنواره شعرعصای سفید ویژه روشن‌دلان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به صورت استانی و مرحله سوم جشنواره در سال جاری به صورت ملی در دو بخش "انتظار و مقاومت" و "آزاد"، برگزار شد.

کریمیان افزود: ۳۰ اثر توسط روشن‌دلان سراسر کشور و از استان‌های خوزستان،تهران، گیلان، قم، اصفهان، یزد، همدان وگلستان به دبیرخانه سومین جشنواره شعر عصای سفید ارسال شد که پس از بررسی توسط هیئت داوران، ۱۴ اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافته و برگزیده شدند.

مدیرکل بهزیستی خوزستان  ضمن تشکر  از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان   در برگزاری این جشنواره ملی، بیان کرد: افراد حائز رتبه نخست هر بخش از جشنواره علاوه بر هدیه و لوح تقدیر به سفر زیارتی کربلای معلی و نجف اشرف با یک نفر همراه، مشرف خواهند شد.

شایان ذکر است در پایان نتایج سومین جشنواره ملی شعر عصای سفید  به شرح زیر اعلام شد:

بخش شعر انتظار و مقاومت:
مقام  نخست: زهرا طهماسبی از استان همدان
مقام دوم: آمنه قاسمی از شهرستان خمینی شهر استان اصفهان
مقام سوم: به صورت مشترک محمد کریمی فیروزآبادی از شهرستان شوشتر استان خوزستان، و قدرت‌اله شفیعی سورک از استان قم

بخش شعر آزاد:
مقام نخست: به صورت مشترک به صغری رضایی از شهرستان ماهشهر استان خوزستان، و سید نیما طباطبایی از استان تهران
مقام دوم: فاطمه اسودزاده از شهرستان امیدیه استان خوزستان
مقام سوم: حلیمه جعفرپور نصیر محله از شهرستان رشت استان گیلان

حنان زایرچی از بندر امام خمینی(ره)، زهرا عسگری‌نژاد از اهواز ، نرگس طافی از اندیمشک شایستگان تقدیر از سوی هیئت داوران معرفی شدند.

کد خبر 103247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد