پرداخت کمک هزینه ۵ میلیونی مناسب‌سازی خودرو و مسکن به معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه ۵ میلیونی مناسب‌سازی خودرو و مسکن به معلولان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از ایسنا، «محمد نفریه» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به کمک‌های بهزیستی برای مناسب‌سازی خودرو و مسکن معلولان، گفت: این کمک هزینه تا سقف ۵ میلیون تومان برای مناسب‌سازی مسکن و خودرو به معلولان پرداخت می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، افزود: معلولانی که نیازمند مناسب‌سازی مسکن و خودرو خود هستند، بعد از بررسی درخواست آنها از سوی بهزیستی، این کمک هزینه را دریافت می‌کنند. متقاضیان دریافت کمک هزینه مذکور باید به اداره کل بهزیستی استان یا شهرستان خود مراجعه کنند و بعد از بررسی پرونده آنها، این کمک هزینه به آنها پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مناسب‌سازی مفاهیم گوناگونی دارد، اظهار کرد: یکی از مفاهیم این واژه مربوط به نوع رفتار با معلولان است؛ به عبارت دیگر معلولان هر کجا که مراجعه کنند باید نحوه برخورد با آنها به درستی رعایت شود. تفاهم‌نامه‌هایی با نهادهای مختلف در این خصوص امضاء شده و دوره‌های آموزشی را به همین منظور ترتیب داده‌ایم.

نفریه، در پایان یادآور شد: بر اساس این آموزش‌ها، مسئولان و متصدیان اماکنی که معلولان بیشتر به آنها مراجعه می‌کنند، درباره نوع برخورد و سرویس‌دهی به معلولان آموزش می‌بینند و با انواع معلولیت‌ها نیز آشنا می‌شوند. برای مثال این افراد باید این آموزش را دریافت کرده باشند که اگر با یک نابینا رو به رو شدند، چگونه باید به او کمک کنند و این مساله هم نوعی مناسب‌سازی محسوب می‌شود.

کد خبر 1026

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =