کد خبر: 931
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
مصاحبه

مدیر کل بهزیستی فارس بیان داشت :نظر به توسعه علوم به ویژه در حوزه توانبخشی و ارائه خدمات نوین در کشورهای توسعه یافته و قابلیت دسترسی توسط معلولین عزیز ایجاب میکند که ابعاد تخصصی و ارتقا کیفیت را در خدمات حوزه توانبخشی شاهد باشیم.

مدیرکل بهزیستی فارس  در کارگاه آموزشی در جمع کارشناسان گفتار درمانی بیان کرد کمیسیون پزشکی مدخل و ورودی جامعه هدف بویژه افراد دارای معلولیت و نیاز سنجی نوع خدمات به آنان  است .لذا نظر به توسعه علوم بویژه در حوزه توانبخشی و ارائه خدمات نوین در کشورهای توسعه یافته و قابلیت دسترسی توسط معلولین عزیز ایجاب میکند که ابعاد تخصصی و ارتقا کیفیت را در خدمات حوزه توانبخشی شاهد باشیم.

دکتر موسوی همچنین ضمن تشکر از معاون امور توانبخشی و کارشناسان این معاونت و دکتر اوریادی که سخترین بخش کمیسیون پزشکی و تبیین و تعین شاخصها و استانداردهای آن یعنی صوت و گفتار را تقبل کردند، ابراز امیدواری کرد آینده ای بهتر با خدمات تخصصی تر در حوزه توانبخشی شاهد باشیم.

همچنین در ادامه معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس گفت امروزه زمانی برای آزمون و خطا باقی نمی ماند و باید با دقت نظر و تخصصی کردن علوم مربوطه نوع خدمات را به سمت و سوی تخصصی رفتن پیش برد.

وی در ادامه افزود با وجود چنین ابزارهای تخصصی سنجش،صحت در تشخیص ها به نحو احسن بالاتر میرود و از اتلاف بسیاری از منابع جلوگیری میگردد. گودرزی در پایان افزود با توجه به ظرفیتها و پتانسیل های موجود در استان و با ایجاد این ابزارها و صحت تشخیص و مبتنی بر شواهد، بسیار مایه مباهات است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.