خمین

رئیس بهزیستی خمین گفت: ۴۵۰ تماس مردمی در سه ماه نخست امسال با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی این شهرستان برقرار شد


وی ادامه داد: درخواست مشاوره در زمینه های مختلف، مشکلات فرزند پروری، معضلات فردی، کودک آزاری و همسر آزاری ازدیگر موارد تماس با این خط است.
رئیس بهزیستی خمین اظهار داشت: فعالیت مرکز اوژانس اجتماعی شامل خط تلفن ۱۲۳، سیار اجتماعی و مداخله در بحران می‌شود.

خانجانی با اشاره به اینکه مددکاری و مشاوره از مهمترین خدمات بخش مداخله در بحران مرکز اوژانس اجتماعی است، گفت: برای زنان بدسرپرستی که همسران آنان معتاد، متواری و یازندانی هستند وموارد کودک آزاری در این مرکز پرونده تشکیل می شود.
وی ادامه داد: ۵۰۰ مشاوره و ۸۰۰ خدمت آموزشی از ابتدای سال جاری تاکنون در خمین ارایه و سه دوره آموزشی ومهارتی افزایی در مناطق آسیب زای خمین برگزار شده است.
رئیس بهزیستی خمین افزود: ۱۱۰ زن سرپرست خانوار این شهرستان در سامانه ارمغان به منظور افزایش یارانه ثبت نام شدند.
خانجانی گفت: پرونده ۲ زن بدسرپرست متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال درزمینه های دامداری و راه اندازی کارگاه خیاطی تشکیل شده است.
وی تاکید کرد: زنان بدسرپرست برای دریافت تسهیلات اشتغال با مشکل ضامن برای بانک عامل مواجه هستند.
رئیس بهزیستی خمین تصریح کرد: حمایت از ترک اعتیاد زنان معتاد با معرفی آنان به کمپ های ترک اعتیاد یکی دیگر از خدمات بخش مداخله در بحران است.
خانجانی، کودکان آزار دیده، زنان آزار دیده، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کردند، اختلافات خانوادگی، زنان و دختران آسیب دیده ودرمعرض آسیب وافراد دچار اختلال هویت جنسی را گروه های هدف مرکز اوژانس اجتماعی بیان کرد.
وی گفت: در بخش سیار مرکز کارگاه های آموزشی در مدارس ومراکز بهداشت برگزار می شود و با حضور سیار در میادین و حاشیه های شهر به سوالات مردم در زمینه های مختلف پاسخ داده می شود.
خمین در جنوب استان مرکزی است و هفت هزار نفر در این شهرستان زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.