اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان بهزیستی استان یزد برگزار شد

آیین اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان(ماد) بهزیستی استان یزد صبح امروز با حضور سرپرست بهزیستی استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش یزد و جمعی از تسهیلگران و دانش آموزان برگزار شد.

آیین اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان(ماد)  بهزیستی استان یزد صبح امروز با حضور سرپرست بهزیستی استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش  یزد و جمعی از تسهیلگران و دانش آموزان برگزار شد.

به کزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد، در این آیین سرپرست بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: جامعه نسبت به مسائل اجتماعی حساس تر شده است و با طرح موضوع مسائل اجتماعی و آسیبهای اجتماعی نسبت به این مسائل مطالبه گر  است.

نادر هومنیان سرآغاز حرکت طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان را در بهزیستی دانست و گفت: همراهی معلمان آموزش و پرورش به عنوان تسهیلگران این طرح نشان از مسئولیت اجتماعی آنها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی با باین اینکه این طرح با مشارکت آموزش و پرورش توسط بهزیستی در مدارس اجرا شده است، اظهار داشت: همکاری و تعامل بین بخشی بهزیستی و آموزش و پرورش نوید بخش آینده روشن جهت انجام تکالیف اجتماعی است.

سرپرست بهزیستی استان یزد در خصوص گستره اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش اموزان در مدارس گفت: این طرح  در 11 مدرسه شهرستان یزد و 22 مدرسه شهرستان میبد اجرا شده است و هزار و 700 دانش آموز در آن مشارکت نموده اند.

وی گفت: بر اساس این طرح بهزیستی اقدام به برگزاری جلسات آموزشی ویژه دانش آموزان در قالب پروژه کار گروهی می کند که آموزش و ترویج پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با مشارکت اجتماعی دانش آموزان و اجتماعی شدن آنها در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مدنظر است.

هومنیان افزود: دانش آموزان با کار گروهی و مشارکتی خود در مدرسه پروژه‌های اجتماعی را مطرح کرده و راهکارهای مناسبی برای آن ارائه می‌دهند که در نهایت با همراهی خودشان در قالب آن پروژه حمایت یابی و اجرا می‌شود.

گفتنی است در این آیین از معلمان تسهیلگر در اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان تجلیل شد.

کد خبر 431

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =