جعفری

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور همزمان با فرارسیدن روز جهانی مبارزه با کار کودکان مصادف با ۱۲ ژوئن(۲۲ خرداد) از برگزاری جشنواره فرهنگی_ورزشی کودکان کار و خیابان تحت عنوان «سلام شاپرک» با اجرای بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های مفرح و شاد برای دختران و پسران گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال مراکز نگهداری شبانه‌روزی(نگهداری کودکان کار و خیابان و ندای مهر) با حضور ۱۲ استان در بابلسر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «رضا جعفری» مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور با بیان اینکه شادی و نشاط برگرفته از خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان است و نقش تعیین‌کننده‌ای در سلامت فرد و بالتبع در ارتقاء سلامت روان خانواده و جامعه دارد، گفت: برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های بومی و محلی و حتی اجرای برنامه‌های مفرح و بانشاط در کنار آموزش‌هایی همچون مهارت‌های زندگی، کنترل خشم و آموزش‌های شهروندی و فراهم ساختن زمینه انجام فعالیت‌های جمعی کودکان و نوجوانان می‌تواند نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

وی توسعه و ارتقاء سطح سلامت روحی و روانی کودکان، آموزش مهارت‌های زندگی و تخلیه هیجانات و کنترل خشم، تقویت اعتماد به نفس، کاهش تنش و اضطراب، کاهش آسیب‌های روحی و روانی و پیشگیی از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی را از مولفه‌های بازتوانی جامعه‌شناختی گروه‌های هدف برشمرد که با برگزاری چنین جشنواره‌هایی میسور می‌گردد.

جعفری در ادامه با بیان اینکه جشنواره فرهنگی_ورزشی کودکان کار و خیابان «سلام شاپرک» در سه بخش ورزشی، بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های فرهنگی تابستان جاری برگزار می‌شود، در پایان یادآور شد: فوتبال، پرتاب دارت، شطرنج، تنیس روی میز، دومیدانی، فوتبال دستی، والیبال رشته‌های بخش ورزشی، هفت‌سنگ، وسطی، زو، طناب‌کشی، الک دولک و گردوبازی بازی‌های بومی و محلی و نقاشی و طراحی، خطاطی، سرود، اجرای نمایش، شعر و دلنوشته جزء برنامه‌های فرهنگی این جشنواره هستند که این نوجوانان در آنها به رقابت می‌پردازند.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.