جعفری

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور همزمان با فرارسیدن روز جهانی مبارزه با کار کودکان مصادف با ۱۲ ژوئن(۲۲ خرداد) از برگزاری جشنواره فرهنگی_ورزشی کودکان کار و خیابان تحت عنوان «سلام شاپرک» با اجرای بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های مفرح و شاد برای دختران و پسران گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال مراکز نگهداری شبانه‌روزی(نگهداری کودکان کار و خیابان و ندای مهر) با حضور ۱۲ استان در بابلسر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «رضا جعفری» مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور با بیان اینکه شادی و نشاط برگرفته از خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان است و نقش تعیین‌کننده‌ای در سلامت فرد و بالتبع در ارتقاء سلامت روان خانواده و جامعه دارد، گفت: برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های بومی و محلی و حتی اجرای برنامه‌های مفرح و بانشاط در کنار آموزش‌هایی همچون مهارت‌های زندگی، کنترل خشم و آموزش‌های شهروندی و فراهم ساختن زمینه انجام فعالیت‌های جمعی کودکان و نوجوانان می‌تواند نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

وی توسعه و ارتقاء سطح سلامت روحی و روانی کودکان، آموزش مهارت‌های زندگی و تخلیه هیجانات و کنترل خشم، تقویت اعتماد به نفس، کاهش تنش و اضطراب، کاهش آسیب‌های روحی و روانی و پیشگیی از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی را از مولفه‌های بازتوانی جامعه‌شناختی گروه‌های هدف برشمرد که با برگزاری چنین جشنواره‌هایی میسور می‌گردد.

جعفری در ادامه با بیان اینکه جشنواره فرهنگی_ورزشی کودکان کار و خیابان «سلام شاپرک» در سه بخش ورزشی، بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های فرهنگی تابستان جاری برگزار می‌شود، در پایان یادآور شد: فوتبال، پرتاب دارت، شطرنج، تنیس روی میز، دومیدانی، فوتبال دستی، والیبال رشته‌های بخش ورزشی، هفت‌سنگ، وسطی، زو، طناب‌کشی، الک دولک و گردوبازی بازی‌های بومی و محلی و نقاشی و طراحی، خطاطی، سرود، اجرای نمایش، شعر و دلنوشته جزء برنامه‌های فرهنگی این جشنواره هستند که این نوجوانان در آنها به رقابت می‌پردازند.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

» آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • شهید دکتر محمدعلی فیاض‌بخش؛ مردی بی‌همتا که با فقرا نفس می‌کشید

  شهید دکتر محمدعلی فیاض‌بخش؛ مردی بی‌همتا که با فقرا نفس می‌کشید

  زندگی در کنار انسان‌های والایی که قدر لحظه لحظه عمر خود را می‌شناسند و هیچ گوهری را چون زمانی که برای خدمت به مردم در اختیارشان قرار گرفته است، ارزشمند نمی‌دانند فرصت والایی است که نصیب هر فردی نمی‌شود. اکنون بهزیستی بعد از سه دهه همچنان میراث‌دار اهداف شهید دکتر فیاض‌بخش اسطوره‌ای که همگان را در مسیر رشد فکری و اعتقادی غلتاند، است.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 • عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  تاب‌آوری به مفهوم انعطاف پذیری در برابر مشکلات، فجایع و بلایاست. به عبارتی برخی افراد در مقابل فشارهای خارج از حد کنترل می‌شکنند و دچار آسیب‌های روانی و اجتماعی متعددی می‌شوند اما برخی افراد که مهارت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند نه تنها در برابر این مشکلات زنده می‌مانند و دچار آسیبی نمی‌شوند بلکه مقاوم‌تر از قبل مسیرهای موفقیت را سریع‌تر می‌پیمایند.

 • بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.