سیستان و بلوچستان ا سراوان ا سازمان بهزیستی مولود انقلاب است/ ایجاد اشتغال ۱۷۰نفر در حوزه مهدهای کودک سراوان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان گفت: سازمان بهزیستی کشور با هدف ارائه خدمات با حفظ کرامت انسانی با همکاری و مشارکت مردم تشکیل شد که می توان بهزیستی را مولود انقلاب دانست.

به گزارش روابط عمومی : رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پس از مطالعات و بررسی های انجام شده شهید محمد علی فیاض بخش، سازمان بهزیستی کشور با هدف ارائه خدمات با حفظ کرامت انسانی با همکاری و مشارکت مردم تشکیل شد که می توان بهزیستی را مولود انقلاب دانست.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ موسسه با بهزیستی درخصوص ارائه خدمات همکاری دارند، افزود: خدمات اجتماعی، توانبخشی پیشگیری و اشتغال و مشارکت های مردمی از جمله خدمات این سازمان است که در کنار این فعالیت ها به تأمین حداقل نیازهای اساسی اقشار کم درآمد جامعه نیز می پردازد.
رئیس اداره بهزیستی سراوان خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات مثبت این سازمان با توجه به اصل ۴۴ و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کوچک سازی دولت و واگذاری خدمات به موسسات و سازمان های مردم نهاد که دولت فقط ناظر بر فعالیت ها باشد، بهزیستی بیشترین فعالیت خود را به تعاونی ها، سازمان های مردم نهاد و موسسات واگذار کرده است.
 
ارباب گفت: ۸۳ مهد کودک که تحت نظارت سازمان بهزیستی در سراوان راه اندازی شده‌ است که بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ کودک در حال آموزش های پیش دبستانی هستند.
وی یادآور شد: در ۸۳ مهد کودک این شهرستان، حداقل برای ۱۷۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.
مدیر بهزیستی سراوان تصریح کرد: همچنین در موسسه ها، مراکز غیر دولتی و کلینک های مددکاری بخش غیر دولتی، فعالیت های این سازمان بهبود یافته که حداقل برای ۴۰ نفر از این طریق برای نیروهای بومی اشتغالزایی انجام شده است.
وی در پایان اذعان کرد: با ارائه خدماتی همچون فیزیوتراپی، روانشناسی، کاردرمانی و گفتاردرمانی تغییر درزندگی معلولین شهرستان انجام شده و باعث توانمندی آنها شده است به طوریکه ۱۸ معلول در دانشگاه ها درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درحال تحصیل هستند.
کد خبر 3636

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

خدمات بهزیستی