کد خبر: 2889
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
سفیران فرهنگی

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : هدف از حضور سفیران فرهنگی جذب مشارکت‌های مردمی نیست بلکه شناساندن فرهنگ بهزیستی به عموم جامعه است

نشست هم اندیشی سفیران فرهنگی بهزیستی گیلان با حضور دکتر حسین نحوی نژاد و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه تئاتر ،موسیقی ،شعر و ادب، اهالی قلم و رسانه، طلاب و تنی چند از معاونین و کارشناسان ستادی عصر امروز در دفتر مدیریت اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید .
در این نشست معاونین ستادی ضمن بیان نقطه نظرات خویش در حوزه تخصصی ضمن تقدیر از حضور ارزشمند نخبگان برتر گیلان به جهت همراهی صمیمانه برای اعتلای اهداف سازمان بهزیستی عنوان کردند؛ حضور پررنگ سفیران فرهنگی در بیشتر زمینه‌ها منجمله هنری بر پایی دوره های آموزشی و کارگاهی ، شرکت در سمینار ها و جشنواره های بهزیستی،  بازدید از مراکز توانبخشی و کمپ ها بسیار کمک کننده خواهد بود و مشارکت سفیران فرهنگی در واقع به عنوان پیام آوران بهزیستی در بین آحاد مردم بسیار حائز اهمیت بوده و سبب تقویت مسئولیت اجتماعی دربین مردم می گردد. در واقع سفیران فرهنگی زبان گویای بهزیستی بوده و شنیدن مشکلات موجود از جانب این افراد که از جمله ی معتمدین  مردم هستند ، بسیار اثرگذار تر خواهد بود .در بحث نگهداری کودکان در خانه های شبانه روزی نیز سهم سفیران فرهنگی در فرهنگ سازی عمومی برای نگهداری کودکان بی سرپرست در خانواده‌ها و حمایت هر چه بیشتر مردم به جهت رفع خلاء عاطفی کودکان بسیار مفید و اساسی است.
 دکتر نحوی نژاد در تکمیل سخنان معاونین خود افزود: سفیران فرهنگی الگوهای بسیار مناسبی برای اجتماع امروز بوده و حضورشان در کنار اجرای طرح ها و پروژه های مشارکتی بسیار مهم است چرا که بسیاری از مردم هنوز درک و شناخت درستی از بهزیستی نداشته و فعالیت‌های تخصصی آن را به خوبی نمی‌شناسند. وی در ادامه افزود هدف از حضور سفیران فرهنگی جذب مشارکت‌های مردمی نیست بلکه شناساندن فرهنگ بهزیستی به عموم جامعه است. اگر مردم درک درستی است فعالیت‌های بهزیستی داشته باشند و به حوزه‌های تخصصی آن اشراف پیدا کنند خودبه‌خود به گسترش فرهنگ نوع دوستی و ایثار راغب تر خواهند بود. امروزه حلقه مفقوده زندگی  متمدن ما با وجود تمام آسیب‌های اجتماعی اش در واقع گم شدن هویت هاست.  باورها و نگرش ها و فرهنگ ها کمرنگ تر شده است و ما بر آنیم تا با کمک سفیران فرهنگی در زمینه رفع این حلقه مفقوده اقدام نماییم.‌

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.