امینی

سرپرست امورپشتیبانی سازمان بهزیستی از برگزاری اردوهای تفریحی تابستانی ،حوزه توانبخشی و اجتماعی سازمان بهزیستی برای جامعه هدف این سازمان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل،شاهین امینی ، هدف از برگزاری این اردوها را ایجاد نشاط و ارتقای توانمندی با اجرای  برنامه  های متنوع تفریحی و ورزشی برای جامعه هدف مثل : زنان سرپرست خانوار،بیماران کم توان ذهنی،معلولان جسمی-حرکتی ونابینایان ذکر  کرد.
وی  گفت : قراراست این اردوها در 9 دوره پنج روزه در اردوگاه «حبیب ابن مظاهر» در شهرستان تنکابن و اردوگاه «شهید عظیمی»در شهرستان بابلسر از امروز شنبه 19 مرداد ماه تا 20 شهریورماه  امسال برای بانوان و آقایان برگزار شود.
وی  افزود: 300 نفر از شرکت کنندگان دراین اردوها را بیماران  کم  توان ذهنی ، معلولان جسمی  - حرکتی و نابینایان و256 نفرنیز زنان سرپرست  خانواراز استان های مختلف سراسر کشورتشکیل  می دهد . 
به گفته وی، اردو ویژه زنان سرپرست خانواردراردوگاه "حبیب ابن مظاهر" شهرستان تنکابن واردو بیماران کم توان ذهنی ،معلولان جسمی - حرکتی و نابینان ویژه بانوان وآقایان علاوه بر اردوگاه  فوق در اردوگاه " شهید عظیمی"  شهرستان بابلسر  برگزار خواهد شد .
امینی خاطرنشان کرد: این اردوها درراستای اردوهای  تفریحی  که  همه  ساله برای  جامعه  هدف برگزار می شود برنامه  ریزی شده است .

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.