نشست با فرماندار سیاهکل

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : هدف از تشکیل سازمان بهزیستی حمایت از مستضعفین ، محرومین و معلولین بوده اما اکنون موارد متفرقه زمان و منابع زیادی را از ما گرفته است.

جلسه ای جهت بررسی مشکلات ، موانع و دادن راهکارها در خصوص بهزیستی شهرستان سیاهکل با حضور مدیرکل بهزیستی استان دکتر حسین نحوی نژاد ، فرماندار شهرستان آقای مهندس صوفی ، معاون امور اجتماعی بهزیستی خانم اکبری ، رئیس اداره حراست آقای مهدی پور و ریاست بهزیستی شهرستان در فرمانداری شهرستان سیاهکل برگزار گردید .

فرماندار سیاهکل در این نشست عنوان کرد امید است با حضور دکتر نحوی نژاد ، شهرستان سیاهکل دچار تحولات خوبی در زمینه رفع نیاز محرومان وافراد دارای معلولیت فراهم آید.

در ادامه دکتر نحوی نژاد ضمن شنیدن مشکلات ، آسیب ها و نداشتن امکانات در شهرستان گفت : هدف از تشکیل سازمان بهزیستی حمایت از مستضعفین ، محرومین و معلولین بوده اما اکنون موارد متفرقه زمان و منابع زیادی را از ما گرفته است مواردی همچون پیشگیری ها ، آگاه سازی و امور مربوط به معتادین ما را تا حدی از امور مربوط به معلولین دور کرده‌است هدف ما باید حفظ کیان اصلی بهزیستی باشد . و ما تلمام تلاش خود را می کنیم تا گام های موثری در این را برداریم .

وی افزود : با توجه به تمهیداتی که در جهت تامین بودجه انجام شده ، انشالله در جهت تاسیس خانه کودک ، آسایشگاه سالمندان ، تاسیس کمپ بانوان و تاسیس اورژانس اجتماعی اقداماتی انجام خواهد گرفت .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.