در رسانه| کودکان کار را جذب می‌کنیم، جمع نمی‌کنیم!

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان از سهمیه جذب ۱۳۰ کودک کار برای امسال در استان خبر داد.

زهره بختیاری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: کودکان کار را براساس سهمیه‌ای که از تهران اعلام می‌شود، ساماندهی می‌کنیم و اگر اعتبارات دیگری داشته باشیم این تعداد افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین‌ماه ۹۸ تا پایان خردادماه ۹۹، ۱۷۰ کودک کار را ساماندهی کردیم، تصریح کرد: بحث ما فقط کودک نیست و در ساماندهی خود به خانواده کودک نیز توجه داریم و سعی می‌کنیم کودک و خانواده را توانمند کنیم.
بختیاری با بیان اینکه با یک کلینیک کودک و خانواده همکاری داشتیم اما برای نیمه دوم امسال با کلینیک دیگری همکاری خواهیم کرد، ادامه داد: در سازمان بهزیستی مرکز نگهداری نداریم و مراکز ما به صورت مداخله ای است
وی خاطرنشان کرد: مداخله ما به شکل‌های مختلف است و در این شرایط تلاش کردیم نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به این عزیزان آموزش داده و وسایل بهداشتی مانند ماسک، دستکش و موادضدعفونی کننده در اختیارشان قرار دهیم.
بختیاری در رابطه با اعطای کمک هزینه تحصیلی به این کودکان، بیان کرد: در سال ۹۸ طرح مهرانه را برای اعطای کمک هزینه تحصیلی داشتیم اما امسال به جهت اینکه کلینیک ارائه خدمات خود را تغییر دادیم و فعلا کمک هزینه تحصیلی اعطا نکرده‌ایم.
معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان مطرح کرد: شناسایی و جذب کودکان را از طریق خدمات اورژانس اجتماعی و خودروهای سیار داریم، این کودکان را جمع‌آوری نمی‌کنیم بلکه جذب می کنیم چراکه لفظ جمع‌آوری ذهنیت بدی را متبادر می‌سازد.

کد خبر 24322

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک