مهارت

مهارت افزایی و کار آفرینی یکی از عوامل مهم توانمندی در بهزیستی است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در نخستین نشست چندجانبه نهضت مهارت افزایی در آستانه ششم مرداد روز ملی کارآفرینی به میزبانی اداره کل فنی و حرفه‌ای سمنان شرکت کرد.
این نشست  با حضور مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیر کل آموزش فنی حرفه ای، مدیر کل آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره) فرمانده پدافند هوایی و ریاست دانشگاه سمنان برگزار شد.
علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان ضمن تاکید بر اهداف این نشست در خصوص گسترش گفتمان مهارت افزایی و معرفی ظرفیتها و قابلیتهای کشور در حوزه آموزش و فنی حرفه ای به مخاطبین بر نقش بهزیستی در فعالیتهای مرتبط با مهارت افزایی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی بیان داشت:اداره کل بهزیستی استان سمنان با تاکید بر یکی از اصلی ترین رویکردها و استراتژیهای سازمان بهزیستی مبنی بر توانمندی و خودکفایی،  خدمات تخصصی و گسترده ای به  مددجویان تحت حمایت این اداره کل ارائه می دهد.
ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: اشتغال و کارآفرینی علاوه بر تامین نیازهای اقتصادی در تامین نیازهای روحی و تامین سلامت روان و کرامت انسانی تاثیر بسزایی دارد. سازمان بهزیستی در بخش دیگر ی از فعالیتهای خود در حوزه اشتغال  و مهارت آفرینی در صدد جذب و تسهیل مشارکت فعال جامعه هدف خود در جامعه است.
مدیر کل بهزیستی استان سمنان بیان داشت:در خصوص نحوه ارائه خدمات در بحث کسب مهارت و اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت این اداره کل  که متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی  هستند مستلزم گذراندن دوره های آموزشی (مهارت مرتبط با طرح) می باشند.  
مدیر کل بهزیستی استان سمنان اظهار داشت: در سال ۹۷   تعداد۲۱۶  نفر کلیه افراد متقاضی دریافت تسهیلات  در دوره های مربوطه شرکت کرده و گواهی مهارت را کسب نموده اند.
 وی  همچنین  از انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان سازمان بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای کشور، و معاونت امور تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در راستای ارتقاء سطح توانمندی های مهارتی، حرفه ای و شغلی افراد تحت پوشش بهزیستی و تعاون به منظور ایجاد اشتغال پایدار خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.