بهره مندی ۵ هزار و ۴۴۰ نفر از خدمات توانمند سازی در معاونت توانبخشی

احمد پیوندی معاونت توانبخشی : تعداد توانخواهان تحت حمایت اداره کل بهزیستی استان سمنان را در حوزه توانبخشی دوازده هزار و ۶۰۴ نفر برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان احمد پیوندی معاون توانبخشی اداره کل گزارشی از عملکرد معاونت توانبخشی ذدر سال ۹۸ ارائه کرد.

احمد پیوندی معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان سمنان در ابتدا ضمن معرفی دفاتر حوزه معاونت توانبخشی به تفکیک دفتر توانبخشی روزانه و توان پزشکی، دفتر توانمند سازی معلولان و دفتر مراکز توانبخشی، مراقبتی افزودند : معاونت توانبخشی با دارا بودن ۶ کارشناس ستادی و ۳۰ کارشناس شهرستانی در حال ارائه خدمات به بیش از ۱۲ هزار توانخواه شناسایی شده در استان می باشد.

ایشان در ادامه تعداد توانخواهان تحت حمایت معاونت توانبخشی را به تفکیک بینایی هزار و ۵۴۳، جسمی حرکتی چهار هزار و ۹۱۲، ذهنی دو هزار و۷۸۷، بیماران روان هزار و ۴۰۲، شنوایی هزار و ۸۰۱ و صوت ۱۵۰ نفر برشمردند که جمع کل این افراد دوازده هزار و ۶۰۴ نفر می باشد.

پیوندی افزود : در استان سمنان ۳۰ مرکز در قالب ذهنی ۲ مرکز، جسمی حرکتی ۲ مرکز، کم شنوا ۱ مرکز، سالمندان شبانه روزی ۴ مرکز، سالمندان روزانه ۵ مرکز، بیماران روان ۴ مرکز، اتیسم ۱ مرکز، حرفه آموزی ۷ مرکز و کارگاه حمایتی تولیدی ۴ مرکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان سمنان در حال ارائه خدمات به آحاد جامعه و جامعه هدف در استان می باشند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان با اعلام تعداد خدمت گیرندگان مراکز توانبخشی به تفکیک مراکز شبانه روزی ۵۸۷ نفر، روزانه ۹۵۶ نفر، خدمات توانبخشی ارائه در منزل ۵۶۸ نفر و مراقبت در منزل ۱۴۵ نفر در مجموع دو هزار و ۲۰۰ نفر بیان و ابراز داشتند : خدمات حمایتی، رفاهی  از قبیل مستمری، حق پرستاری، کمک هزینه ایاب و ذهاب، کمک هزینه شهریه، کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه درمان و کمسیون تشخیص معلولیت در سال گذشته به تعداد یازده هزار و ۶۳ نفر از طریق معاونت توانبخشی به جامعه هدف ارائه شده است.

وی در ادامه : مناسب سازی ۴۱۹ محیط زندگی و ۱۹ خودرو را در سال ۹۸ و ارائه خدمات به دو هزار و ۸۳۱ نفر در برنامه CBR  در قالب آموزش در خانواده، آموزش خارج از خانئاده، ارجاع به مراکز، تحویل وسایل کمک توانبخشی، حمایت شغلی، مناسب سازی، فعالیت های اجتماعی، عضویت در گروه های خودیار و حمایت های موردی برشمردند و بیان داشتند معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان سمنان در سال ۹۸ تعداد پنج هزار و ۴۴۰ نفر از خدمات توانمند سازی بهرمند شده اند.

احمد پیوندی در پایان ضمن بیان این مطلب که تحقق و دستیابی به اهداف عالیه هیچ سازمانی تحقق نخواهد یافت جزء در سایه همراهی و همدلی کلیه پرسنل آن مجموعه افزودند : از همدلی و همراهی کارشناسان معاونت توانبخشی در ستاد و شهرستان ها کمال تشکر را دارم و امیدوارم در سایه خرد جمعی در تحقق شعار امسال که شفافیت، تحول خدمت و ارتقاء سطح اجتماعی خانواده است کوشا باشیم.

کد خبر 21767

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک