در رسانه| آغاز عملیات ساخت ۶۵ مسکن مددجویان بهزیستی

عملیات ساخت ۶۵ واحد مسکن مددجویان بهزیستی چهارمحال و بختیاری در قالب تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکزچهارمحال و بختیاری، سرپرست بهزیستی استان با اشاره به اینکه احداث مسکن برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی استان در قالب تفاهمنامه با قرارگاه خاتم برای نخستین بار در استان است که اجرایی می‌شود، افزود: زمین به عنوان تنها آورده مددجو برای احداث این واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی است.  آغاز عملیات ساخت ۶۵ مسکن مددجویان بهزیستی


  • معصومه محمدی افزود: این واحدهای مسکونی در متراژ ۶۰ متر ساخته می‌شود که ۷۵ درصد هزینه احداث این مسکن‌ها را بهزیستی و ۲۵ درصد را قرار گاه خاتم‌الانبیاء پرداخت می‌کند.


وی افزود: این مسکن‌ها در مناطق شهری و روستایی با اولویت معلولان شدید و زنان سرپرست خانوار احداث می‌شود.
به گفته وی، سال گذشته ۲۳۲ واحد روستایی و ۹۰ واحد مسکن شهری برای جامعه هدف بهزیستی در قالب تفاهم‌نامه‌های مختلف احداث شد.


  • وی با تاکید بر اینکه طراحی، ساخت و صدور پروانه ساخت این واحدهای مسکونی توسط سه نهاد بهزیستی، بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام می‌شود، افزود: در صورتی که خانواده دارای معلول زمین نداشته باشد، زمین توسط بنیاد مسکن تامین می‌شود.


محمدی گفت: معافیت از پرداخت هزینه انشعاب آب، برق و عوارض صدور پروانه ساختمانی این واحدهای مسکونی از طریق سازمان بهزیستی با همکاری بنیاد مسکن پیگیری می‌شود.


۳۲ هزار معلول در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شدند که از این تعداد نزدیک ۶۰۰ معلول بدون مسکن شناسایی شدند.

کد خبر 21138

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک