کد خبر: 2083
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
ژنتیک میبد

تعرفه‌های ژنتیک میبد در کل کشور ارزان‌ترین تعرفه است و خدماتی که ارائه می‌شود، تخصصی، باکیفیت بالا و باصرفه جویی وقت بالا صورت می‌گیرد.

رئیس بهزیستی میبد با بیان این مطلب در مراسم افتتاح سالن آمفی تئاتر و اجلاس مرکز تحقیقات ژنتیک میبد به مناسبت هفته بهزیستی، اظهار داشت: مرکز ژنتیک میبد اولین مرکز جامع تخصصی ژنتیک در حوزه‌های مختلف ژنتیک انسانی است.

سید محسن فلاح افزود: رویکرد این مرکز تحت عنوان پایگاه تحقیقاتی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی کشور ثبت‌شده و در چند مرحله نیز وزارت بهداشت و درمان آن را تائید کرده است.

وی با ابراز امیدواری از پیشگیری کامل از تولد کودکان معلول در جنوب شرق کشور با وجود این مرکز گفت: مردم عزیز باید توجه کنند که هر تولد باید همراه با یک مشاوره ژنتیک باشد تا بتوانیم مانند تلاشی که در غربالگری شنوایی، ناشنوایی کودکان را به صفر رسانده است، میزان تولد کودک معلول را نیز به صفر برسانیم.

فرماندار میبد نیز با قدردانی از زحمات خیّرین و همکاری اداره‌های مرتبط و نگاه‌های راهبردی مسئولان محلی از جمله امام جمعه و اقدامات ارزشمندی که در راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک انجام شده است، وجود این مرکز در شهرستان را اقدامی ارزشمند خواند.

فلاح تلاش خیرین و مسئولین استان و کشور را در راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک یادآور شد و گفت: این مرکز در حال حاضر با بهره مندی از مجهزترین دستگاه ها در حال خدمت رسانی به عموم جامعه است.

وی مرکز تحقیقات ژنتیک میبد را مجموعه کارآمد دانست و گفت: این مرکز می تواند قطب محوری کارهای جامع در استان و کشور باشد.

فرماندار میبد افزود: اساس این مجموعه با نیّت خیر گذاشته شد و در گرو تلاش و همکاری همه و با پرداختن به موضوع آموزشی کار خوبی شکل گرفت که می‌تواند با همکاری واحدهای صنعتی ارتقای آن همچنان دنبال شود.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد نیز گفت: بیش از نیمی از ۲۲ پروژه مورد بهره داری استان مراکز مشاوره هستند و با توجه به رویکرد این نهاد این هفته افتتاح شد.

نادر هومنیان ادامه داد: ایجاد مراکز مشاوره حقوقی نیز از فعالیت‌های جدید بهزیستی استان برای انجام امور حقوقی جامعه هدف است.

وی همچنین افتتاح سالن‌های همایش و کنفرانس مرکز تحقیقات ژنتیک میبد را به عنوان تنها مرکز دولتی ژنتیک کشور برشمرد و گفت: اقدامات خیّرین و افق دید باز و آینده نگری بنیانگذار این مرکز و پیگیری‌های امام جمعه و مسئولان شهرستان برای ادامه کار این مرکز و شکل گیری آن به گونه ای وزین بود و خواستار انجام تحولاتی در ساختار سازمانی آن شد.

گفتنی است؛ سالن مرکز تحقیقات ژنتیک میبد  با ظرفیت 200 نفر در دو بخش سالن همایش و سالن جلسات با هزینه یک میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.