اشتغال

اشتغال پایدار نیازمند عزم جدی برای توانمندسازی است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان  در ششمین روز از هفته بهزیستی نمایشگاه توانمند سازی جامعه هدف، با حضور مدیر کل، معاون اجتماعی و توسعه پیشگیری  اداره کل بهزیستی استان و با همراهی رئیس دادگستری و دادستان  شهرستان دامغان ،رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان با حضور در جمع فعالین و برگزار کنندگان این نمایشگاه از زحمات آنان تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: یکی از رویکردهای سازمان بهزیستی توانمند سازی و پیشگیری است که در این راستا با همت و تلاش جامعه هدف این اداره کل در برپایی نمایشگاه آنچه که  در امر خودکفایی و توانمند سازی و اشتغال پایدار موثر است عزم جدی جامعه هدف در تداوم و استمرار اشتغال آنان می باشد.

این نمایشگاه که با  حمایت اداره بهزیستی شهرستان دامغان و با همت و تلاش جامعه هدف اداره کل بهزیستی استان سمنان در حوزه های اجتماعی و توانبخشی برگزار شده بود بالغ بر۱۲ غرفه و شامل محصولات خانگی و صنایع دستی است.

مددجویان تحت حمایت مراکز ۱۴ معصوم علیهم السلام و توانیابان مرکزالزهرا سلام علیها و گروههای همیارتحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان سمنان  از چندی پیش در حوزه اشتغال و مشاغل خانگی تلاش و فعالیت می کنند تاکنون در عرصه اشتغال فعالیتهای چشمگیری داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.