اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

اجرای طرح تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور از روز ۱۵ تیرماه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی چهارمحال و بختیاری" معصومه محمدی" سرپرست بهزیستی استان، در آیین آغاز فعالیت پایگاه‌های اجرای طرح تنبلی چشم در استان گفت: امسال به دلیل وضعیت نامعلوم شیوع کرونا در نیمه دوم سال، تقویم اجرایی طرح تغییر کرده است و از پانزدهم تیر آغاز و  تا ۱۵ مهرماه سنجش سلامت کودکان سه تا ۶ ساله از طریق دستگاه غربالگری بینایی در ۳۰ پایگاه غربالگری در ادارات و مراکز شنوایی سنجی انجام می‌شود.

محمدی افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا، سنجش بر اساس پروتکل‌های بهداشتی زیرنظر سازمان بهزیستی کشور  و با استفاده از دستگاه غربالگری انجام خواهد شد و در سنجش کودکان از تابلو استفاده نمی‌شود.

سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: استفاده از ماسک و دستکش، رعایت کردن فاصله‌گذاری اجتماعی هنگام مراجعه به پایگاه‌های غربالگری در زمان حضور در پایگاه و همچنین استفاده از دستگاه تهویه هوا برای پایگاه ضروری است.

محمدی با اشاره به جمعیت بیش‌ از ۶۷ هزار کودک زیر ۶ سال در استان،  گفت: سال گذشته با اجرای این طرح ۵۰ هزار و ۹۷۳ کودک سنجش شدند که از این تعداد سه هزار و ۵۶۳ کودک مشکوک به اختلالات بینایی شناسایی شد.

وی اظهار داشت:پس از معاینات تخصصی یکهزار و ۹۹۱  کودک دچار اختلال بینایی تشخیص داده شد که برای ۴۰۰ کودکان کمک هزینه تهیه عینک از سوی بهزیستی پرداخت شد.

کد خبر 19333

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

خدمات الکترونیک